Arama

WLM 2009 - Birden Fazla Yerde veya Aygıtta WLM Oturumu Açabilir miyim?

Güncelleme: 11 Eylül 2012 Gösterim: 21.042 Cevap: 13
Sayfa 1 / 2
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Aralık 2008       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Birden fazla yerde veya aygıtta Windows Live Messenger oturumu açma ve kapatma

Aynı anda birden fazla aygıtta veya bilgisayarda Windows Live Messenger oturumu açabilirsiniz. Örneğin, bir bilgisayarda Messenger oturumu açmışken bu bilgisayarda oturumu kapatmadan mobil aygıtta veya başka bir bilgisayarda oturum açabilirsiniz. Ayrıca aynı anda bilgisayarınızda ve web'de Messenger oturumları da açabilirsiniz.

Birden fazla aygıtta Messenger oturumu açma
Birden fazla aygıtta Messenger ürününü açın ve sonra tüm aygıtlarda aynı Windows Live ID (Windows Live Hotmail ve Windows Live Messenger gibi Windows Live programlarında ve hizmetlerinde, Xbox, MSN ve Office Live gibi Microsoft hizmetlerinde ve Windows Live ID logosunu gördüğünüz her yerde oturum açmak için kullandığınız e-posta adresi ve parola.) ile oturum açın.

Herhangi bir aygıtta Messenger oturumunu kapatma
  1. Ana pencerede, görünen adınızı tıklatın.
  2. Aşağıdaki seçeneklerden birini belirtin:
    • Eylemi gerçekleştirdiğiniz aygıtta oturumu kapatmak için Buradan oturumu kapat'ı tıklatın.
    • Şu anda çalışmadığınız bir aygıtta oturumu kapatmak için <aygıt adı> aygıtından oturumu kapat'ı tıklatın.
    • Tüm aygıtlardan oturumu kapatmak için Her yerden oturumu kapat'ı tıklatın.
Birden fazla oturum açma özelliğini devre dışı bırakma
  1. Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın.
  2. Sol bölmede Oturum Aç'ı tıklatın.
  3. Birden fazla yerde oturum aç bölümünde, Messenger oturumu açtığımda diğer yerlerdeki oturumlarımı kapat seçeneğini seçin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    Bu özelliği yeniden açmak için, bu adımları yineleyin ve Messenger oturumu açtığımda diğer yerlerdeki oturumlarımı kapat seçeneğini temizleyin.
Oturum açma uyarılarını kapatma
Varsayılan olarak, ikinci bir aygıtta Messenger oturumu açtığınızda bir uyarı alırsınız.
Bu uyarıyı kapatmak için:
  2. Uyarılar'ı tıklatın.
  3. Birden fazla yerde oturum açtığımda uyarılarımı göster seçeneğini temizleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
Not
Bu onay kutusunu temizledikten sonra da uyarı almaya devam edebilirsiniz.

Notlar
  • Birden fazla aygıtta oturum açmış durumdayken bir ileti alırsanız, bu ileti oturum açtığınız tüm aygıtlarda gösterilir. Ayrıca, aygıtlardan birinde konuşma penceresini açma veya kapatma gibi bir eylem gerçekleştirirseniz, bu eylem tüm aygıtlarda gerçekleştirilir.
  • Messenger hizmetinin birden fazla oturum açma özelliğini desteklemeyen bir sürümünde oturum açarsanız, diğer aygıtlarda otomatik olarak oturumunuz kapatılır.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
cikks - avatarı
cikks
Ziyaretçi
11 Ocak 2009       Mesaj #2
cikks - avatarı
Ziyaretçi
bu özelliği kullanamadım Msn Confused

aynı anda telefondan da açmak istedim olmadı Msn Confused
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
11 Ocak 2009       Mesaj #3
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
cikks adlı kullanıcıdan alıntı

bu özelliği kullanamadım Msn Confused

aynı anda telefondan da açmak istedim olmadı Msn Confused

Telefonunuzun messenger yazılımı bu özelliği desteklemiyor olabilir.
ozamanolur - avatarı
ozamanolur
Ziyaretçi
12 Ocak 2009       Mesaj #4
ozamanolur - avatarı
Ziyaretçi
Evet bu özellik pda ve cep telefonlarında mevcut olan messenger sürümü ile uyuşamıyor..
Windows Mobile 6 işletim sistemi içerisinde Live Messenger'da kullanılamadı..
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
14 Ocak 2009       Mesaj #5
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Windows Live Messenger programında bir aygıtın adını değiştirme

Varsayılan olarak, Windows Live Messenger oturum açtığınız aygıtları izlemek için bilgisayar adını kullanır.
Messenger hizmetinde görünmesini istediğiniz aygıt adını değiştirmek için:
  2. Sol bölmede Oturum Aç'ı tıklatın.
  3. Birden fazla konumda oturum aç öğesinin altında, Bu konumu yeniden adlandır kutusuna yeni bir ad yazın ve Tamam'ı tıklatın.
101982 - avatarı
101982
Ziyaretçi
29 Ocak 2009       Mesaj #6
101982 - avatarı
Ziyaretçi
selamlar.
aynı msn adresini aynı anda açabilme özelliği mi kastediliyor? eğer öyleyse msn 2009 (14.0.8050.1202) sürümünde aynı bilgisayardan kendi hesabımı iki kez açmayı denedim olmadı. söz konusu durum farklı bilgisayarlardan aynı anda açılabilmesi için mi geçerli? yada nasıl yapılacağını açıklayabilir misiniz?
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
29 Ocak 2009       Mesaj #7
CrasHofCinneT - avatarı
Alıntı
101982 adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar.
aynı msn adresini aynı anda açabilme özelliği mi kastediliyor? eğer öyleyse msn 2009 (14.0.8050.1202) sürümünde aynı bilgisayardan kendi hesabımı iki kez açmayı denedim olmadı. söz konusu durum farklı bilgisayarlardan aynı anda açılabilmesi için mi geçerli? yada nasıl yapılacağını açıklayabilir misiniz?

Aynı anda ayrı ayrı bilgisayarlarda aynı hesapla oturum açmayı anlatıyor. Konunun ilk mesajında detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
101982 - avatarı
101982
Ziyaretçi
11 Şubat 2009       Mesaj #8
101982 - avatarı
Ziyaretçi
selamlar

windows live messenger 2009 sürümü 14.0.8050.1202 kullanıyorum.
aynı bilgisayardan bu sürüm ile ve web messenger ile msn açmak istedim bu da mümkün olmadı. sürümden kaynaklanan bir durum mudur? (birden fazla yerde msn açma özelliğini kullanıp kullanamadığımı anlamak için deneme yapıyorum. bunu nasıl öğrenebilirim?)
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
11 Şubat 2009       Mesaj #9
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

selamlar.

Evet, iki farklı PC'den aynı adres kullanılarak oturum açılabiliyor. Her iki PC'de de WLM 2009 yüklü olmalı. Diğer sürümlerde muhtemelen aynı adresi kullanarak oturum açmak mümkün olmayacaktır.
Alıntı

Messenger hizmetinin birden fazla oturum açma özelliğini desteklemeyen bir sürümünde oturum açarsanız, diğer aygıtlarda otomatik olarak oturumunuz kapatılır.

CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
11 Şubat 2009       Mesaj #10
CrasHofCinneT - avatarı
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Birden fazla yerde veya aygıtta Windows Live Messenger oturumu açma ve kapatma

Aynı anda birden fazla aygıtta veya bilgisayarda Windows Live Messenger oturumu açabilirsiniz. Örneğin, bir bilgisayarda Messenger oturumu açmışken bu bilgisayarda oturumu kapatmadan mobil aygıtta veya başka bir bilgisayarda oturum açabilirsiniz. Ayrıca aynı anda bilgisayarınızda ve web'de Messenger oturumları da açabilirsiniz.

Notlar

• Birden fazla aygıtta oturum açmış durumdayken bir ileti alırsanız, bu ileti oturum açtığınız tüm aygıtlarda gösterilir. Ayrıca, aygıtlardan birinde konuşma penceresini açma veya kapatma gibi bir eylem gerçekleştirirseniz, bu eylem tüm aygıtlarda gerçekleştirilir.
  • Messenger hizmetinin birden fazla oturum açma özelliğini desteklemeyen bir sürümünde oturum açarsanız, diğer aygıtlarda otomatik olarak oturumunuz kapatılır.

Alıntı

selamlar

windows live messenger 2009 sürümü 14.0.8050.1202 kullanıyorum.
aynı bilgisayardan bu sürüm ile ve web messenger ile msn açmak istedim bu da mümkün olmadı. sürümden kaynaklanan bir durum mudur? (birden fazla yerde msn açma özelliğini kullanıp kullanamadığımı anlamak için deneme yapıyorum. bunu nasıl öğrenebilirim?)

Daha detaylı bilgi için ilk mesajı inceleyiniz, detaylı olarak anlatılmış olan konuda sistemden yada başka bir sebebden dolayı hata alıyor olabilirsiniz yardımcı olabilmemiz için sorunu tespit edip bize aktarmanız gerekmektedir. Birden fazla yerde msn'i kullanabilirsiniz ancak siz benim bilgim dahilinde açılıyormu diye merak ediyorsanız samimi olduğunuz bir kişiden sizin adresinizle irtibat kurmasını rica ediniz bu sayede siz konuşmadan başkası konuşursa tespit etmiş olursunuz.

Bütün açık olan oturumları kapatıp şifre ve güvenlik sorusunu değiştirip kendinizi korumaya alabilirsiniz herhangi bir şüpheniz varsa.

Diğer bütün adımlar uygulamar ilk mesajda yeterince anlatılmıştır.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Sayfa 1 / 2