Arama

Bay J

Güncelleme: 3 Temmuz 2010 Gösterim: 130.093 Cevap: 1
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
2 Şubat 2010       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bay J
MsXLabs.org
Kimilerini 'gıcık' ediyor, kimilerini gülmekten geçiriyor. Asıl adı Jerfi Benveniste. İtalyan baba ve İspanyol asıllı Türk annenin oğlu. 2011 yılında eşinden ayrılan Bay J'nin Eros adında bir oğlu var.
Sponsorlu Bağlantılar
Eğitimini aldığı ve reklam müzikleri aracılığıyla sürdürdüğü gerçek mesleği müzisyenlik, ama o en iyi yaptığı işin yemek pişirmek olduğunu söylüyor.
Ad:  BayJ.jpg
Gösterim: 3211
Boyut:  11.1 KB

Bay J (d. 1970, Türkiye), İtalyan radyo program sunucusu ve DJ. Number One FM ve Klas FM'de çalıştı. 7 Ocak 2011'den başlayarak NTV'de Geveze ile
"Fazla Mesai" adlı televizyon programını sundu. Uzun bir süre Power FMde program yaptıktan sonra 2010'da Virgin Radio'ya geçti. 2010'da Star TV'de "Çal Kalbimi" adlı yarışmayı sundu. Yine 2010'da FOX'da "101" adlı yarışmayı sundu. Çekimleri Arjantin'de yapılan yarışma bir yıl boyunca yayınlandı. Ayrıca Show TV'de yayınlanan "M.U.C.K." adlı gençlik dizisinde rol alarak kendisini canlandırdı. Star TV'de yayınlanan "Benzemez Kimse Sana" adlı yarışma programında yarışmacı olarak yarıştı.

Hayatı

İtalyan okullarında okuyan Bay J, Boğaziçi Üniversitesi'nde 5 yıl, ardından Mimar Sinan Konservatuarı'nda 2 yıl opera solistliği okudu. 1995-1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesi'nde elektronik müzik eğitimi aldı. 1997-2000 yılları arasında 300'den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingle'ı besteledi. 1991 yılında Genç Radyo, 1993 yılında
İngiltere Klas FM (daha sonra Radyo Klas), 1999-2001 arası Number One FM'in sabah programını sundu. 2001'den itibaren 9 yıl boyunca Power FM'de program yaptıktan sonra 2010'da Virgin Radio'ya geçti. Geveze'yle birlikte 6 yıl ara vermeden konser verdikleri "Fazla Mesai" adlı müzik grubu çalışmalarına 2011'de son verdi. Bay J son olarak Ömür Gedik'le beraber Haçiko yararına konserler verdi.

Kendi ifadesiyle Bay J:
Alıntı

Bay J Türkiye’de doğmuş bir İtalyan vatandaşıdır. Yuvadan itibaren İtalyan okullarında okudum. Üniversite hikayem uzun, Boğaziçi Üniversitesi’nde 5 yıl, daha sonra Mimar Sinan Konservatuarı’nda 2 yıl opera solistliği. 1995-1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesi’nde elektronik müzik eğitimi aldım. 1997-2000 yılları arasında 300’den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingle’ı besteledim, daha sonra radyo programım popüler oldukça o tarafa ağırlık vermeye başladım. 1991 yılında Genç Radyo, 1993 yılında İngiltere Klas FM (daha sonra Radyo Klas oldu adı). 1999-2001 arası Number One FM’in sabah programını sundum, son 7 yıldır da Power FM’in Akşam Show’unu sunuyorum.
Geveze’yle birlikte 2.5 yıl önce kurduğumuz “Fazla Mesai” adlı bir grubumuz var. Sahneye 8 kişi çıkıyoruz ve sanırım şu anda Türkiye’nin en eğlenceli 3 sahne grubundan biriyiz. Geveze’yle 80’li yılların ortalarından beri sahnede şarkı söyleriz, çok pozitif bir enerji yayıyoruz dışarıya.
Stand-up gösteriler yaptım. Nişantaşı’nda arkadaşımın barında 10 gösteri yaptım. Çok gülenler oldu, yuhalayıp hadi bitir şunu da biraz müzik dinleyelim diyenler oldu. Radyodaki cinsellik içeren esprilerimin sansürsüz versiyonu stand up gösterim. İnsanlar alınıp yadırgayabiliyor. Bir gün seyircinin hazır olduğunu hissedersem yine başlayabilirim.
Yaptığım şeyi iyi yaptığıma gerçekten inanıyorum. Bıkmadan usanmadan yıllardır her gün oturup titizlikle yazarım programımı, siler siler bu olmadı deyip baştan yazarım. Her anonsumun bir başı bir sonu vardır. Konular arasındaki bağlantıları titizlikle işlerim, kimse “yuh konudan konuya ne biçim atladı” demez. İlk yayınımı 1991 yılında yaptığımı düşünürseniz meslekte 16’ıncı yılım olduğu gerçeği de var tabi. Ha tabi unutmadan; deliyim biraz da. Yani aman en kötü ne olabilir ki mantığı vardır bende, bu prensip size rahatlık ve özgüven kazandırır doğal olarak.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Bay J nereli hayatı kimdir.
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
3 Temmuz 2010       Mesaj #2
kyle - avatarı
VIP katekolamin
bayjjx4

Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
My one regret in life is that I am not someone else.