Arama


KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
9 Nisan 2008       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!

Death Note -Ölüm Defteri (Çizgi Dizi)


MsXLabs.org

Adı: Death Note
Ad:  ölüm defteri.jpg
Gösterim: 630
Boyut:  116.2 KB

Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 37
Kategori: Dedektif, Korku, Gizem,
Yılı: 2006
Yapımcı: MADHOUSE,

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Ad:  L.jpg
Gösterim: 406
Boyut:  20.8 KB
Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Not:
2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.
Derlemedir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 24 Mart 2017 17:44 Sebep: Sayfa düzeni,moderatör ekleri ve foruma uygun resim eki.
Gerçekçi ol imkansızı iste...