Arama

hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
2 Ağustos 2008       Mesaj #18
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
talyurt adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar hem Allah Rızası için diyeceğim hemde elbette karşılıksız olmaz diyeceğim ve çözecek olana borcum neyse ödeyeceğim bir problemle karşı karşıyayım....
Bildiğiniz üzere domains.live.com hizmeti websiteler için mail hesabı tanımlamaya yarıyor ve xxx@siteadi.com posta sunucusu görevini üstleniyor. tabi ki sizin yapacağınız mx tanımlamalarıyla.

Benim problemim bunu yapmak değil aslında bunu yapmıştım kullanıyodum ve biraz kurcalama sonucu kendi isteğimle hesabı silmem ve tekrar msn olarak kullandığım (yani posta sunucusu hostingden kullandığım) ve benzeri hesaplarımı kullanamaz duruma geldim. Live hesapları için (msn vs.) xxxx@alyurt.net adında hesap açamıyorum. "alyurt.net etki alanı ayrılmıştır" uyarısı veriyor. Yani diyeceksiniz tekrar domains.live.com dan hesap aç alan adını tanımla tekrar kullan. Olsa öpüp başıma koycam oda olmuyor.

Sözün özü ben bu işin pir'iyim diyebilirim ama ben çözemedim.
Gerçekten bu işten anlayabilecek ve çözebilecek bi arkaştan rica ediyorum ve tekrar belirtiyorum ücret karşılığı...
Lütfen ama lütfen konu ile iyi bilgisi olan kişiler ulaşsın...
Benim için çok önemli bu durum, alan adımı kaybedemem, referanslarımı vs...

MSN: -

Şimdiden teşekkürler....

Merhaba,

MX Ayarlarınızı değiştirdiğinizden mevcut mailler'de size uğramadan hotmail serverlerine gönderiliyor.
Zaten mantıkta bu. Eğer hotmail destekli olmasın derseniz, basit bir script ile zaten üyelere mail dağıtabilirsiniz. Ama bu mail belli bir sayıyı aşıp, mail trafiği artınca sizin hostunuz için problem çıkarakcaktır. CPU kullanımı, doğrudan artıcaktır. Eğer mevcut yayını size ait bir serverden yapmıyorsanız suspend bile alabilirsiniz.

Bu nedenle hotmail destekli alıyorsunuz. Böylece mailler size uğramadan doğrudan hotmail serverine yönleniyor. Size karı, hosting i yormaması ve üyelerinize kolayca mail dağıtmak.

bu nedenle eski hesaplar kullanılmaz duruma gelir.

Ama ne yaparsınız?

mx ayarlarınızı hotmail e yönlendirdikten sonra, eski hesaplarınızı üyelerinize dağıttığınız linkten tekrar açabilirsiniz.
Böylece mailleri hotmail üzerinden okuyabilirsiniz.

Saygılar...