Arama

Uydu Yayıncılığı - Tek Mesaj #7

karayel - avatarı
karayel
Ziyaretçi
24 Ağustos 2008       Mesaj #7
karayel - avatarı
Ziyaretçi

TÜRKSAT ve EURASİASAT Uyduları Hakkında

Türksat 1A birinci uydumuz 3. katındaki bir arıza nedeniyle fırlatılma esnasında kayboldu.

TÜRKSAT-1B uydusu üzerinde ise yurtiçi ve yurtdışı telefon kanalları, Kent TV, CTV, HBB, BTV, Global TV, KTV, Süper Kanal, Best TV, MNG TV, Medya TV, Yavuz TV, Özdil TV ve ETV isimli sayısal televizyon kanalları ile bazı radyo yayınları mevcuttu.

Turksat 1C, Türkiye ve Avrupa ile Türkiye ve Orta Asya'ya aynı anda servis vermek ve Avrupa ile Orta Asya arasında doğrudan bağlantı kurabilmek amacıyla, Batı Bölümünde Türkiye ve Avrupa, Doğu Bölümünde ise Türkiye ve Orta Asya'yı kapsamak üzere tasarlanmıştır.
Avrupa'da bugüne kadar üretilmiş en büyük ve en güçlü uydu olan EURASİASAT 1 (TÜRKSAT 2A), Avrupa'yı Asya'ya bağlayan en önemli haberleşme ortamını sağlayacak.

Türksat Uyduları Yararları


Türksat uydu sistemi yüksek kalitede ve her alanda güvenilir iletişim sağlıyor. Yüksek güçlü transponderler sayesinde, yayın alışı 60-120 cm çaplı antenler ile mümkün. Merkezden uzak alanlar da TVRO anten dağıtım ağından TV programlarını alabilirler. Bunun yanında spectrum bolluğu sayesinde diğer özel kuruluşların Radyo ve TV taleplerini karşılamak mümkündür.

Uydu yer Radyo-link veya kablo bağlantılarının kurulmasının güç olduğu yerlerde telefon, data, telex ve fax hizmetleri istasyonları aracılığıyla uydu seçeneğini kullanabilirler.
Türksat VSAT hizmetlerini de sunmaktadır. Türk Telekom’un gelir paylaşımlı olarak çalıştığı COMSAT Türkiye ve VERINET firmaları bu servisleri vermektedirler.

Bütün kurumlar VSAT sistemleri aracılığıyla uydu üzerinden kendi özel data iletişimini kurabilecektir.
Son düzenleyen Safi; 29 Temmuz 2016 20:59