Arama

Adana'daki Okullar - Tek Mesaj #1

Lavie - avatarı
Lavie
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Lavie - avatarı
Ziyaretçi

ADANA - ALADAĞ - Atatürk Ortaokulu

Okulumuz ilçe merkezinde Mansurlu mahallesinde bulunmaktadır.1945 yılında ahşap bina olarak yapılmıştır; ve ilçemize kazandırılan ilk okullardandır. Beş dersliğimiz ve 1-8 sınıflara devam eden öğrencilerimiz vardır. Bu sınıflara çeşitli branşlarda eğitim öğretim veren 7 öğretmen ve okulumuzu eğitim öğretime hazırlayan 1 hizmetlimiz bulunmaktadır.
Ad:  orta.JPG
Gösterim: 1438
Boyut:  68.9 KB
İdare olarak bir müdür ve müdür yardımcısı bulunmaktadır. 1-8 sınıflara devam eden 236 kayıtlı öğrencimiz vardır. Okulumuzda Bilgi teknolojisi sınıfımız, kütüphanemiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin spor etkinliklerini yapabileceği futbol sahamız okulumuzun bahçesindedir. Öğrencilerin ders dışında etkin olabilmesi için tiyatro etkinliklerimiz, spor etkinliklerimiz ve oks kurslarımız yapılmaktadır. Çeşitli kulüplerde öğrencilerimizin görev alması sağlanarak daha etkin olmaları amaçlanır. Rehberlik amaçlı yürütülen çalışmalarda sınıf öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenimiz görev alarak öğrenci sorunlarıyla ilgilenmektedir. Bütün çalışmalarımız eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize daha faydalı olabilmek onların daha aktif olmasını sağlamak ve daha bilinçli bireyler yetiştirmek amacı üzerine inşaa edilmiştir

İletişim Atatürk Ortaokulu
Son düzenleyen Safi; 5 Ocak 2017 03:09