Arama

MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
11 Kasım 2008       Mesaj #8
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benim laptop'ımdaki sorun hallolmadı.Şimdi son gözlemlerime göre sorun tam olarak şöyle;

Laptop'ı şarjı fişe takılı kullanıyorum.Çünkü bataryam çok zayıfladı yarım saat bile dayanmıyor.İnternet erişimimi evde olan başka bir pc'nin modeminden kablosuz bağlantı ile sağlıyorum.Herneyse,
İnternete bağlı iken,herhangi bir nedenden dolayı laptop'ın şarj aletini fişten çekecek olsam wireless bağlantım kopuyor.Yani wireless sağlayıcı deactive hale düşüyor.Tekrardan bağlanmak için Fn+F2 tuşuyla wireless sağlayıcımı aktive etmem gerekiyor.Aynı problem yeniden şarjı taktığımda da oluyor.Çözemedim nasıl halledebilirim?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar problemi çözdüm.Ekran koruyucu ayarlarına bakıyordum,Yukarıdaki sorunumun çözülmesine şöyle ulaştım.Sizlerle de paylaşayım.Aynı şey başınıza gelirse bir denersiniz;

Masaüstünde sağ tuş/Özellikler'i tıklatın.Açılan pencerede "Ekran koruyucu"sekmesinde "Güç" butonuna tıklayın."Güç düzenleri" yazan kısımdaki ok u açın ve ordan seçeneklere bakın.Benim bu sorunla karşılaşmamın sebebi,oradaki seçeneğimin "Wireless disabled"olarak ayarlanmış olması idi.Oradaki ayarı değiştirdim ve "En az güç yönetimi" yaptım ve sorunum ortadan kalktı.