Arama


Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2008       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Windows Live Mesh (Resimli Anlatım)

Windows Live Mesh hizmetine erişmek için tıklayınız.


Microsoft'un yeni Live Mesh programının beta sürümünü sizler için inceledik. Live Mesh'in ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için fotodersimize katılın.

Yazılım devi Microsoft'un yeni Windows Live özelliği Mesh ile bilgisayarlarınıza ve mobil cihazlarınıza kolayca bağlanabilir, dosyalarınıza ve bilgisayarınıza istediğiniz an erişebilirsiniz. Henüz beta sürümü olduğu için bazı hatalara sahip olan Windows Live Mesh'i, tam sürümü çıkmadan önce denemenizi tavsiye ediyoruz.


2rpw7d3

Öncelikle www.mesh.com adresine girip Sign In butonuna basıyoruz.


2hojwnp

Karşımıza tanıdık bir giriş sayfası çıkıyor. Buraya Windows Live ID'mizi giriyoruz.


24d4l1v

Login olduktan sonra karşımıza Silverlight kullanılarak hazırlanmış böyle bir sayfa çıkıyor. Buradan Live Desktop'ı seçerek Connect butonuna basıyoruz.


2a9xj7l

Artık bize ait online masaüstündeyiz. Create New Folder'ı tıklayarak yeni bir klasör yaratabiliriz. Geri dönmek için yukarıdaki Devices butonuna basıyoruz.


s0ycko

Devices sayfasındaki Add Device butonuna basarak, o an kullandığınız bilgisayarı da kendi Mesh ağınıza ekleyebiliyorsunuz.


2a8511e

Programı kurduktan sonra program üzerinden de Sign In oluyoruz.


jicoih

Bilgisayarımızın Windows Live Mesh ağı üzerinde hangi isimle görüneceğini seçiyoruz.


1zgrm1c

Bilgisayarımız, artık Windows Live Mesh ağına bağlı. Hayırlı olsun.


2vnqp1f

Şimdi de Mesh masaüstünde yeni bir klasör açalım. Yukarıdan Desktop butonunu tıkladık ve Create New Folder'ı kullanarak yeni klasörümüzü oluşturduk.


outiqe

Fotoğraflar isimli klasörümüzün içine dosya atmak için Upload File'ı tıklıyoruz ve dosyamızı seçiyoruz.


5znlhx

Upload etmek istediğimiz dosyamızı seçiyoruz ve yükleme anında başlıyor.


2qncdww

Yükleme tamamlandı. "Fotoğraflar" diye bir klasör açıp, içine neden .exe uzantılı dosya attınız diye sormayın, biz de bilmiyoruz.


vhqal2

Bağlanma işlemlerini Anıl'ın bilgisayarında da gerçekleştiriğimiz anda, Anıl isimli bilgisayar da ağımıza katılmış oldu. Anıl isimli bilgisayara bağlanmak için, o bilgisayarı seçip, altındaki Connect tuşuna basıyoruz.


2zolxm0

Anıl'da böyle bir uyarı çıkıyor. Beta sürümü olduğu için henüz "seçimimi her zaman hatırla" tarzı bir seçenek bulunmuyor. Bu nedenle uzaktaki bir bilgisayara bağlanmak için mutlaka o bilgisayardan da "Allow" tuşuna basmamız gerekiyor.


2e5mclg

Anıl'ın bilgisayarına girip, o bilgisayar üzerinde Paint ile çizim yaptık. Artık buna ne kadar çizim denebilirse...