Arama

Yavru_Aslan - avatarı
Yavru_Aslan
VIP VIP Üye
5 Aralık 2008       Mesaj #1
Yavru_Aslan - avatarı
VIP VIP Üye
a Resim 402
OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz 1943 yılından beri Akşam kız sanat okulu, kız sanat endüstrisi, kız meslek lisesi, Ayşe Ege Meslek Lisesi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Anadolu Kız Meslek Lisesi, Anadolu Kız Meslek ve kız Meslek Lisesi adları altında öğretimini sürdürmüştür.Daha önce okulumuz Tepebaşı’nda bulunan kendi binasında öğretimini sürdürmekte iken onarım nedeni ile geçici olarak 1986-1987 eğitim yılında Namık Kemal İlkokuluna taşınmıştır.1988-1989 eğitim ve öğretim yaptığımız binaya taşınmıştır.Okul binası iki bloktan oluşmaktadır.Okulumuz gündüzlü ve tekli eğitim yapmaktadır.Okulumuzun bünyesinde uygulamalı Anaokulu bulunmaktadır.

KURUMUMUZUN VİZYONU

Ayşe Ege Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi okul paydaşlarımızın güç birliği ile İlçemiz ve İlimiz öncelikli tercih edilen Ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu olmaktır.

KURUMUMUZUN MİSYONU

Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

BÖLÜMLERİMİZ

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik

Fotoğraf Ve Grafik

Seyehat Acenteliği

Çocuk Gelişimi

Tekstil Ve Konfeksiyon

clearpixel clearpixel
clearpixel