Arama

Fırat Üniversitesi - Tek Mesaj #5

TEKSİLAHJ0RDAN - avatarı
TEKSİLAHJ0RDAN
Ziyaretçi
16 Ocak 2009       Mesaj #5
TEKSİLAHJ0RDAN - avatarı
Ziyaretçi
BannerFirat
y3
y8

TANITIM VİDEOSU:
Fırat Üniversitesi - Elazığ

Üniversitemiz:
Üniversiteler eğitim ve öğretim misyonunu yerine getirirken değişen zaman ve çağın gereksinimleri doğrultusunda, bu misyonu sürekli yenilemek ve kuvvetlendirmek zorunda olan kurumlardır. Bilgi toplumu olma sürecindeki ülkemizde, üniversiteler sürekli olarak değişim ve gelişimin rotasyonu belirleyen ve bunu görev edinen bir yapıyı eğitim öğretim hizmetini devam ettirmektedir. Acımasız rekabet koşullarının her alanda hakim olduğu günümüz toplumlarında, bu rekabet ortamında üniversitemiz de yerini almıştır. Uluslararası rekabet üstünlüğünün bilim ve teknoloji ile ölçüldüğü bir yüzyılda 21. yüzyılın çağdaş üniversitesini yaratma gayreti içerisindeki Fırat Üniversitesi, bi yandan çağdaş değerleri yaratma hizmetine girerken; diğer taraftan da hedef kitleler olan öğrencilerinin iyi bir eğitim alması için tüm imkânlarını seferber etmektedir. 1975 yılında eğitim öğretime başlayan ve ülkemizin köklü üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversitesi, her geçen gün değişen ve büyüyen bir yapıyla öğrencilerine kaliteli bir eğitim vererek, onları Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda yetiştirmeyi gaye edinmiştir. Bugün 10 fakülte, 2 yüksekokul, 1 Devlet Konservatuarı ve 9 Meslek Yüksekokulunda, toplam 1558 akademik ve 1202 idari personel ile 18164 lisans, ön lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrencisine hizmet etmektedir. Tüm çabamız ve gayretimiz, güzel yurdumuzun geleceği olan siz değerli genç arkadaşlarımızı, yarının bilgi toplumuna hazırlamaktır. Üniversitelerde verilen hizmetler sadece eğitim - öğretim ile sınırlı değildir. Fırat Üniversitesi öğrencilerin bir taraftan eğitim ve öğretim hizmetini verirken; diğer taraftan, öğrencilerinin sosyal kültürel ve sportif alanlarda ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmektedir. Bu kapsamda Fırat Üniversitesi, öğrencilerinin ilgi duyduğu ve bilgi sahibi olmaları gerektiği konularda panel, sempozyum, kongre, konferans, konser, sinema ve tiyatro gösterimi gibi etkinler düzenleyerek boş zamanlarını değerlendirmeleri için ortam yaratmaktadır. Fırat Üniversitesi, aklın ve bilimin rehberliğinde ulusal ve evrensel değerler benimsemiş, aklı hür, vicdanı hür yarınımızın teminatı gençleri Atatürk’ün gösterdiği uygarlık çizgisinde yetiştirmeye devam etmektedir. Kuruluşumuzun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen ilk günkü azim ve zevkle yolumuza devam etmekte ve gençlerimiz daha iyi bir ortamı sağlamanın heyecanını yaşamaktayız. Güvenli ve şirin Elazığ’da geniş ve yeşil kampüsü, teknik alt yapısını tamamlamış kaliteli eğitim kadrosu, modern laboratuarları, çok amaçlı sosyal ve sportif mekânları ile sizleri bünyesinde görmeyi ümit eden Fırat Üniversitesi, sadece diploma veren bir anlayıştan uzak çok yönlü bir insan profilinde öğrenci yetiştirmektedir. Geliniz, Fırat’lı olmanın ayrıcalığını birlikte oluşturalım. Bu duygu ve düşüncelerle eğitim yaşamınızda başarılar diler sevgi ve saygılarımı sunarım..
Fırat Üniversitesi Rektörü

Prof.Dr. A.Feyzi BİNGÖL

*BU ÜNİVERSİTE Yİ TERCİH EDİN DERİM ŞAHSEN.......Msn Happy
Son düzenleyen TEKSİLAHJ0RDAN; 16 Ocak 2009 12:58 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi