Arama

dogyo - avatarı
dogyo
Ziyaretçi
8 Mart 2009       Mesaj #6
dogyo - avatarı
Ziyaretçi
Al dostum belki yerdımı dokunur.
Alman.B bir ağ virus / Rootkit özellikleri ile solucan, bu nedenle özel dezenfeksiyon talimatları gerektirir:

1. Veya tüm ağ paylaşımı durdur tamamen ağ bağlantısını kesmek
2. Gerçek zamanlı tarayıcı için ayarlayın dezenfeksiyon işlemi "otomatik olarak" dezenfekte
3. Gerçekleştirin dolu bir bilgisayar K ile tarama bir BlackLight motoru vardır Güvenli ürün
4. Tüm virüslü dosyaları seçin "dezenfekte" eylem
5. Dosyaları karantinaya olmalıdır dezenfekte veya silinemez (manuel) uygun işlemi seçin
6. Dosyalar, virüs düşmüş: "", "nvmini.sys" ve "IsDrv118.sys" silinir veya karantinaya linkinfo.dll
7. Kırık virüslü dosyalar yedekten geri olmalıdır
8. Sonra dezenfekte bir bilgisayarı yeniden başlatın
9. Sonra yeniden tarama tam performans yeniden emin hiçbir enfeksiyon bırakılırsa yapmak
10. Etkinleştir paylaşımı veya ağ SADECE yeniden sonra tüm bilgisayarların dezenfekte vardır, yoksa tek bir virüslü iş yeniden-bütün ağ bulaştırmak
11. Tüm ağ paylaşımları parola emin olun
12. Sonra dezenfekte gerçek zamanlı tarayıcı için varsayılan dezenfeksiyon işlemi "sonra sor ayarlı Tarama" gerekli

Ekstra bilgiler:
Alıntı
sircin adlı kullanıcıdan alıntı

rootkit virüsleri en akıllı virüs tiplerindendir,win32 alman ve Type_win32 gibi virüsleri kaspersky,avg,antivir,bitdefender gibi antirootkit özelliği olan antivirus programları tanıyabiliyor,fakat windows platformunda çalışan sürümleri bu virusleri tanımlayabilmelerine rağmen silemiyor,sabitdiski defalarca formatlamanıza rağmen bu virusler çivi gibi,yerlerinden çıkmıyor.peki ne yapmalıyız da bu rootkit diğer adıyla geleceğin akıllı virüslerini silmek için.bu virusler windows ortamında ortalığı birbirine katıyor,interneti kesiyor,remote bilgisayarlara veri aktarıyor vs vs.kökten ve kesin çözüm için antirootkit desteği olan antivirus programlarının rescue cd versiyonlarını kullanmaktır.rootkit viruslerini silmek için izlediğim yol: Kaspersky rescue cd'yi bir flash diske yazdım ve sonrasında biostan boot sırasını flashdiske verdim,bilgisayarım flashdiskten açıldı ve sonrasında kaspersky virus databasei güncelledim.ve virus taraması yaptım.kaspersky rescue cd linux arabiriminde ve ntfs desteğiyle çalışıyor ve tüm tanımlı hdd leri tanıyor.bilgisayara takılı olan adsl modeminizin dhcp özelliği var ise,kaspersky rescue açılırken linux üzerinde çalıştığı için otomatik ip alıyor ve bu sayede kaspersky rescue cd içinde önceden tanımlı olan kaspersky güncelleme sunucusuna bağlanarak yeni virus güncellemelerini otomatik olarak indirebiliyorsunuz.tek kelimeyle sorunsuz ve kesin çözüm için kaspersky rescue cd.kaspersky rescue cd yi her hangi bir cdye yazmayın,flash diske yazın çünkü flash diske yazarsanız kaspersky güncellemesi yaptığınızda flash diske yazılabilecektir,ama cdye bilgi ekleyebilme mümkün olmadığı için virus databeseyi güncellemek mümkün olmicaktır.Kaspersky cd rescue yi bir flashdiske yazabilmek için aşağıdaki linke tıklayın.hepinize kolay gelsin.
http://www.megaleecher.net/Bootable_Kaspersky_Rescue_Disk

Alıntı
ilhan_0047 adlı kullanıcıdan alıntı

bak kardes benim pcde alman virüsü girdi kaç kere format atım boş ilk başka pcnini pilin çıkar bios ayarları sıfırlanırı onda sonra d disketi sileceksin onda sonra başka format atacaksın flash diskin varsa onuda biçimledir ne Virus.Win32.Alman çıkyordu ağ kulanıyorsa diger kişin pcsini C D disketi sileceksiniz pc deki onuda pillin çıkaracaksınız ... modemini sıfırlayacksın kardeşş

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar win32 alman virüsünden kurtulmak istiyorsan eger avast 4,8 anti virüs programini yükleyin kökten halleder eger agır tahribat varsa windowsu bile siler

Son düzenleyen _VICTORY_; 2 Temmuz 2013 22:12 Sebep: Düzenlendi.