Arama

arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
20 Haziran 2006       Mesaj #989
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Çığlık Çığlığa

VEFA..

Kimine göre bir semt adı, kimine göre bir lise adı, kime göre ünlü bir Boza markası...

Oysa bence vefa çok önemli bir olgudur, seni var edene, acılarına merdiven dayayanlara,

Dost elini tutanlara, düşecekken kaldırana gösterilecek ilgidir, sevgidir vefa....

Oysa şimdi bir bakıyorum da çevreme Balıkçısından, manavına, Bakkalından, Marketinlar zinciri patronuna,

Gazetecisinden, şairine, yazarına ve En ünlü sanatçısına kadar Vefayı bilen ve uygulayan neredeyse hiç yok, daha doğrusu bilen çok da uygulayan yok... Artık insanlık kimden ne koparırım dan başka bir şeyi düşünmüyor.

Baba oğula kazık atmak peşinde, Ağabey neredeyse öz kız kardeşine sarkacak...

Ortalık buram, buram hainlik kokuyor, buram buram sahtekarlık....

Öyleki sokakta terkedilmiş bir bebek görseniz, büyüyünce bana kazık atarmı diye düşünüp , vazgeçiyorsunuz onu sıcak bir yuvaya götürmekten. Çünkü artık bu dünyada Halk , Devletine, Devlet, Halk’ a kazık atıyor..

Vatandaş vergi kaçırıyor, Elektriği , suyu kaçak kullanıyor. Devlet 1 lirayı 3 lira alıyor.

SEVDA...

Çocukken anlatılan aşk hikayelerini heyecanla dinler, heyecanla okurdum.

Leyla – Mecnun , Kerem – Aslı ve daha niceleri....

Hayran olurdum onları dienler yada okurken, oysa şimdi aşklar gözlerde başlayıp, yatak ta bitiveriyor...

Ankarada oturan bir kız yada Erkek internetten sevgili arıyor ve pat başka şehirde 1 günlük yada gecelik o dev gibi aşkını yaşıyor... Adamın biri kalkıp ,Aşık olup çılgınlar gibi sevdiği eşini bir başkası ile paylaşabiliyor utanmadan, kıskanmadan...

Kadın kocasına doğum gününde Telekız armağan ediyor...

Ve birileri halen bu dünyada nüfus arttırmak adına ağır çalışmalar yapıyor...

Ben çocukken TRT de Nasrettin hocanın Seyahat Name adlı çizgi filmini, Barış abinin ADAM Olacak Çocuk’unu, Öztürk Serengilleri vs izlerdim. Şimdi birileri onlara nasıl adam öldürülür, nasıl tecavüz edilir, nasıl çıplak gezilir, nasıl şiirsiz –notasız şarkı söylenir, Arkadaşının sevgilisi nasıl ayartılır, Nasıl hakaret edilir onları öğretiyor.

Avaz Avaz Susmayın...

Açıkcası ben genç bir şair olarak bu gidişat dan hiç memnun değilim, ve benim gibi memnun olmayan çok az kişi tanıyorum.

Ve Öncelikle Okulları tektek gezerek devletten hiçbir kuruş almadan en azından çevre bilincini yaymaya çalışan Prof.Dr Orhan Kural’ı ayakta alkışlamak istiyorum...Ayrıca Televole Kültürüne karşı olduğunu avaz avaz haykıranlarında zamanla onların içine girdiğini görünce vay halimize diyorum....

Şimdilerde bizlerde Manço Animasyon Ekibi, Grup Gönül Ekspresi ve Gökhan Karaduman olarak okulları geziyor onlara şiir dinletileri- konserler veriyoruz.

Ama gel görki uçurumun kenarından ne kadar geri çekilebilir ve çekebiliriz onları göreceğiz...

Hani Gelin Sizde AVAZ AVAZ SUSMAYIN...

Barış Sevgi ve Aydınlık gelecekler Dileğiyle..