Arama

Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
29 Eylül 2005       Mesaj #1
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
"Swf.Text" ile kolaylıkla flashlı yazı ya da imza hazırlayabilirsiniz. Effect seçeneği oldukça geniş ve ses dosyası eklemeye imkan da sağlıyor.

"Movie" menüsü ile hazırlamak istediğiniz flash dosyanızın boyutunu, hareket hızını ve çerçevesini belirliyorsunuz.

movie

"Background" menüsü ile flash dosyanızın arka plan rengini ve transparan özelliklerini belirliyebileceğiniz gibi bu menüden arka plana bir imaj dosyası da yerleştirebilirsiniz.

background

"Background Effect" menüsü ile flash dosyanızın arka planı üzerinde effect uygulamaları yapabilirsiniz.

background20effect

"Text" münüsünden flash dosyanızda görünmesini istediğiniz yazıyınızı belirlliyorsunuz.

text

"Text Effect" menüsünden flash dosyamıza yerleştirdiğimiz yazımız için effect uygulamaları yapıyoruz.

text20effect

"Font" menüsü ile eklediğimiz yazının boyut, renk ve yön ayarlamalarını belirliyoruz.

font

"Interaction" menüsünden flash dosyamızın hareket sayısını ve aktarmak istediğimiz link seçeneklerini ayarlıyoruz.

tekrar

"Sound" menüsünden de flash dosyamızda yer almasını istediğimiz ses dosyasını belirliyoruz.

sound

Bu kadar...Msn Happy

Ekstra Bilgiler:

Alıntı
Tech_Children adlı kullanıcıdan alıntı

Size püs noktası vereyim en iyisi Front Pageye aktarın{Nasıl aktarılır diyene Front Pageye girilsin sonra Ekle yazan yerden Web bileşenine girin ve daha soldan en alta tıklayın sağda pencereler açılacaktır oradan Eklenti yazan yeri bulup .swf dosyasını gösterin bu kadar} Bu işlemi yaptıktan sonra FrontPagenin altında HTML KODU yazar oraya tıklayın size kodlarını vermiş olur..!msn happymsn happymsn happy

Alıntı
FENİX adlı kullanıcıdan alıntı

bak vallahı artık utanıyorum sızden bılgı almaya bunu denedım ama bır yerde hata yapıyorum.. cunku benım pc senın one sub dedıgın gıbı kayıt yapmıyor

aynı sekılde yapıyorum ama farklı kaydedıyor ...((( abı vallahı yardımcı olursanız sevınırım olmazsanız da galıba sorma kredım doldu =)

save2

Dosya adı: benimadimidris yazıp enter'a basmanız yeterli. Elinizde benimadimidris.swf dosyası olacak, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz...

Alıntı
Morrigan adlı kullanıcıdan alıntı

Hazırladığımız imzayı foruma eklemek için öncelikle hazırlayıp kaydettiğimiz swf uzantılı flash dosyamızı imageshack.us sitesine upload ediyoruz.

1imza

Upload ettikten sonra bize, aşağıda gösterdiğim gibi dosyamızın yüklendiği linki vericektir.

2imza

Bu linki kopyalayıp tarayıcımızın üst kısmına yapıştırıyoruz ve imzamızın yüklenerek görünmesini bekliyoruz.

3imza

İmzamız yüklendikten sonra "Görünüm" menüsünden "Sayfa Kaynağını Göster" menüsüne tıklıyoruz.

4imza

Menüye tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi kaynak kodların yer aldığı pencere açılacaktır.
Bu pencerede, "Düzenle" menüsüne, burdan da "Bul ve Değiştir" menüsüne tıklıyoruz ve alt kısma yani "Bul" kısmına bulmasnı istediğimiz sözcük olarak swf yazıyoruz.

5imza

"Bul" dediğimiz zaman bir kaç tane swf uzantısının yer aldığı satır çıkaracaktır ama bizim aradığımız " dosya ismimiz.swf " uzantısı şeklindeki linktir.
Aşağıdaki gibi o linki bulduktan sonra linki seçerek "Kopyala" diyoruz.

6imza

Kopyaladığımız linki aşağıda yer alan "kopyaladığımız linki buraya yapıştırıyoruz" yazdığım kısma yapıştırıyoruz : )

7imza

Yapıştırdıktan sonra da yukardaki satırın tümünü kopyalayıp Kullanıcı Kontrol Panelinde ki imza bölümüne yapıştırıyoruz.

Ve bitti.....msn tongue

[flash=http://img226.imageshack.us/img226/9460/deneme36tb.swf]width=400 height=160[/flash]

Alıntı
kanki34 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaslar önce anlatimlar icin emegi gecenlere tesekürler.smiley32 smiley32 smiley32
Yalniz benim bir sorum var.
yaptigim flash dosyasinin arkaplanini transparent yapinca arkaplan tamamen siyah oluyor. Benmi hata yapiyrum , yoksa bu normalmi? Ben sadece yazinin görünmesini istiyorum.
yardim ederseniz sevinirim.
Tesekürler

kardeşim cevap biraz geç oldu sen bulmuşsundur çözümünü ama merak eden başka arkadaşlar için çözümünü söyliym...

dreamweaver kullanıyosanız
1- swf filminiz seçili iken aşağıdaki özellikler(Properties) panelinden parametreleri tıklayın
2- açılan pencerede
parameter bölümüne
Alıntı

wmode

value bölümüne
Alıntı

transparent

yazın
3-dosyanızı kaydedin ve önizleme yapın..hepsi bu kadar msn happy

Dreamweaver kullanmayanlar için ise
1- swf filminizi sayfanıza koyun ve html kodun u açın
2- <object> tagının içine
Alıntı

<param name="wmode" value="transparent">

3- onu takip eden <embed> tagının içinede
Alıntı

wmode="transparent"

4- verdiklerimi copy/paste (kopyala/yapıştır) yapın
5- dosyanızı kaydedin ve önizleme yapın..
Bitti

kolay gelsin...
Alıntı
ELeCtRiC adlı kullanıcıdan alıntı

Morrigan Abla "Text" menüsünde bende bir şey çıkmıyor. Ben izlediğim adımları anlatıyorum. Önce zipteki dosyayı çıkardım. Ondan sonra çıkan klasörden istalli yaptım. Ardından masa üstüne her hangi bir kısayol atmadı bu program bende bu yüzden. Üşendiğim için, aynı dosya içinde swftext SWFtext AntsSoft adlı dosyaya tıkladım program açıldı ama açılır açılmaz şu hatayı verdi... Resim altta:

ssfffmd6

İşte hata buydu. Bana zipten çıkardıktan sonra hangi adımları izlemem gerektiği anlatabilirmisiniz? Ayrıca "text" dosyaları hakkında yardım edebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler... Siz hele bana yardım edebilirseniz, ben teşekkür butonuna tıklarım... msn tongue

Zip dosyasına tıkladıktan sonra Actions menüsünden Check Out seçeneğine gelip tıklayın.

swf1if4

Aşağıdaki adımları izleyin

swf2dl3

swf3wp3

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi Swftext v1.1.exe dosyasına tıklayıp kurun.

swf4gs7

Alıntı
ahmetmx adlı kullanıcıdan alıntı

Güzel..Herşey İyi..Anlatım İçin Teşekkürler..Şimdi SWF Dosyasını Avi ye veya Gif Formatına Çevirmek İçin Bir Program Bulabilirmiyiz.

Linki inceleyin lütfen sorunuzun cevabı sanırım.

https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/11076-amor-swf-to-video-converter-v2-37-a.html?highlight=Amor

kolay gelsin.

Alıntı
Kokoin adlı kullanıcıdan alıntı

dostum bunun patchınıda verinde tam kullanalım.. ayıp oluyo valla...

Yasa dışı Crack, Serial, Warez ve Telif Hakkı Bulunan Mataryellerin Paylaşımını Yapmıyoruz...

Lütfen Bu Tarz İsteklerde Bulunmayınız...

Bkz : Google isteğiniz ile ilgili arama yapabilirsiniz...

Alıntı
shekiLL-Pepe adlı kullanıcıdan alıntı

ya benim yapdım resmin üstünde kocaman ;
Created BY unregisteded ve version of
böle bişi yazii

Program demo sürüm olduğu için üzerinde o yazı yazıyor...

Alıntı
snptk adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaslar ben yapıyorum boyutu oldugundan büyük oluyor ve imageshack.ustan upload edemiyorum ve yaptıgım flashın üstünde sarı bir yazı var onuda silemiyorum bu neden kaynaklanıyor olabilir

Demo sürümünü kullanıyorsanız programın reklam olabilir o sarı yazı. Boyutuda yaptığınız eklediğiniz içeriklere bağlı flash'ın...

Alıntı
tamermeral adlı kullanıcıdan alıntı

Teşekkürler öncelikle emeğine saglık kardeş, yalnız bunun cracki yokmu?

Sitemizde Yasa dışı olan Crack\Serial\Warez isteklerini karşılamıyoruz... Program'ların Sadece Demo\Beta\Tanıtım\Free (Ücretsiz) sürümlerini bulabilirsiniz... Bu Tarz İstekleriniz İçin ; Bkz: Google

Alıntı
bulut_61 adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bu program süperde yanlız flaaşın üstünde sarı renkli reklam var bunu nasıl kaldıracaz...

Demo olduğundan dolayı bu sarı yazı var. Programı full sürüm kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca sitemizde programların sadece demo\beta\deneme\tanıtım sürümleri yer almaktadır.

Google'a girerek alternatif çözümler arayabilirsiniz.

Saygılar

Alıntı
ahmetabi adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar masa üstüme swf olarak kaydediyorum--fakat oranlarını küçük yapsam da büyük açılıyor ve doğal olarak imageshack.us sitesi upload yapamıyor---kod olarak mı upload edeceğiz inanın anlamadım lütfen yardımmmmmm

Swftex te veridğini oranlarla kaydedin ve upload ettikten sonra kullanacağını yerdeki değerleri kullanın ...

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

herseyi yaptımda nası uploadlıcam

Konuyu inceleyiniz > https://www.msxlabs.org/forum/flash-video-dunyasi/43556-flash-dosyalarini-y-kleyebileceginiz-upload-siteleri.html

Alıntı
xenobia54 adlı kullanıcıdan alıntı

Bir soruda benden msn happy müzik eklediğimiz flash ın sadece mause üzerindeyken çalmasını nasıl sağliycaz bu programda öle birşey varmıdır

Bu programı eskiden kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam bu programda istediğiniz özellik yoktu. Bu programda mouse üzerindeyken ses çalma mevcut > https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/261726-swish-max-turkce-yama.html

https://www.msxlabs.org/forum/pc-internet-teknik-destek/7290-swishmax-dersleri.html

Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar Swf Text 1.1.rar (2.02 MB, 3363 gösterim)
Son düzenleyen ahmetseydi; 29 Haziran 2013 09:32 Sebep: içerik düzenleme