Arama

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bankacı adlı kullanıcıdan alıntı

banka ve sigortacılık okuyrm 2 yıllık kç puan almam gerekiyor 4 yıllık banka ve sigorta bölümüne gidebilmem içi cvp lütfen tşk ederm şimdiden

Kaç puan gerektiğini linki inceleyerek bulabilirsiniz.

2008 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Yükseköğretim Programlarının Kodları ve En Küçük Puanları

İkinci Üniversite Programının başvuru koşulları aşağıdadır:
"Örgün yükseköğretim kurumlarının lisans veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrenciler ile mezunları, aynı alanda olmamak üzere ikinci üniversite okuyabilmeleri için uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde İkinci Üniversite Programına, aşağıdaki koşullar doğrultusunda başvuru yapabilirler:
* 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı veya mezun öğrenciler, alanları dışındaki Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından (Bilgi Yönetimi Ön Lisans, İngilizce Öğretmenliği Lisans ve Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programları hariç) veya İktisat-İşletme Fakültelerinin lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
* ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTC'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler başvurabilirler.
* Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler başvuruda bulunabilirler.
* Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.
* Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.
* Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.
* Açıköğretim programlarında halen kayıtlı veya mezun olanlar başvuru yapamazlar."
Bunlarda Tercih Edilebilecek Bölümler:
BANKACILIK VE SİGORTACILIK 2 YILLIK ÖNLİSANS
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK 2 YILLIK ÖNLİSANS
ÇALIŞMA EKO. VE END. İLİŞKİLERİ 4 YILLIK LİSANS
DIŞ TİCARET 2 YILLIK ÖNLİSANS
EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ 2 YILLIK ÖNLİSANS
EV İDARESİ 2 YILLIK ÖNLİSANS
HALKLA İLİŞKİLER 2 YILLIK ÖNLİSANS
İKTİSAT 4 YILLIK LİSANS
İLAHİYAT 2 YILLIK ÖNLİSANS
İNSAN KAYNAKLARI 2 YILLIK ÖNLİSANS
İŞLETME 4 YILLIK LİSANS