Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
xcherry adlı kullanıcıdan alıntı

Bir sebep elbette vardir..hic birsey sebepsiz gelismez ben bunu demedim ben bahanesi yoktur dedim..Aldatan kisinin kendine gore bir sebebi vardir ve bundan yola cikarak yapacagini yapar...ama sonucta sevidigi kisiye yapabilcegi en buyuk ihaneti yapmis olur..

Bir insan kendi iradesini kullanarak sevdigini (gerci bu durumda sevgi nekadar vardir bilmiyorum) aldatmis ise benim gozumde tek suclu odur..ve hic bir bahanesi yoktur bu durumda..(sebepleri ayri)..

Bu yazıyı okuyunca aklıma bir seçenek daha geldi. Genel olarak siz bayanlar erkekleri suclu buluyor ve aldatma konusunu onların üzerlerine yakıştırıyorsunuz. Erkek partnerini başka bir bayanla aldatırken, acaba karşısındaki bayan da birilerini aldatmıyor mu ? Erkekler başka bayanlarla ilişki yaşadıkları insanı aldatırken, karşısındaki bayan başka bir ilişki yaşıyor olamaz mı ?

Yani dünden süregelen savunuşum bunun erkek ya da bayan diye ayırt edilmemesi gerektiğidir...

Alıntı
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Aldatmak, bence her insanın doğasında var.. 1inde az diğerinde çok diye 1 kuralı da yok bu işin.. Ayrıca aldatmak sadece partnerlerin 1-1lerine 1 başkası yoluyla mı oluyor ?!
Ya arkadaşların arkadaşlara olan kasıntı halleri ?!
Ebeveynin çocuklarından sakladıkları ?!
Veya çocukların anne-babalarına yalan söylemeleri ?!
Bunlar da aldatma değil mi ?
Erkek mi aldatır sadece kadını ? Kadın da mı aldatıyor erkeğini ?
Yaşam 1 aldatmaca.. Hayal dünyamıza göre şekillendiriyorken yaşantılarımızı, kendimizi de aldatmıyor muyuz bu arada ?
Ve asıl en vahim olanı da bu değil mi, kendimizi bile aldatabilyor olmak ?!
Kendini aldatan, 1 başkasını niye aldatmasınki bu durumda ?!

Kesinlikle katılıyorum fakat konu başlığınca yazılara yön verdik bu yüzden tartıştığımız konu farklıydı. Sen tüm anlamda doğruları yazmışsın. Msn Happy
Son düzenleyen perlina; 11 Temmuz 2016 11:23