Arama

uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
29 Temmuz 2009       Mesaj #5
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
tam bir kitap delisiyimdir. kitapçıya girdiğimde kendimi kaybederim. kitap almaya gittiğimde küçük çocuğun, çikolata reyonunda nasıl hepsini istiyorum diyerek bütün reyonu almaya kalkıyorsa ben kitapçıya gittiğimde aynen öyle hepsini tek tek elime alırım. yanımdakiler birini al diyerek elimdeki diğer kitapları rafa koyuyorlar. çıkarken bile vitrine bakarak gidiyorum eve. yol boyunca aldığım kitabı poşetten çıkarıp bakarım.

şimdi gelelim senin soruna kardeşim. biraz aptalca gelebilir bu davranışım sana. ama bir kitap okumaya başla eğer doğru kitaplardan da başlamışsan okumaya benden beter bile olabilirsin. kitaplar kimsenin sana söylemediği, anlatmaya cesaret edemediği herşeyi anlatırlar. sen nezaman istersen yada ne kadar istersen gerçek arkadaşta böyle olur.

sessizdirler dıdı dıdı etmezler senden birşeyde istemezler hep bilgi veren taraftırlar. ben anlatamam sen okursan anlarsın. birkaç kitap oku yeter

fakat tek tavsiyem tek tip değil farklı türdeki kitapları oku. bu en önemli kuraldır.

birkaç kitap yazıcam içlerinden seçersin:
1- alacakaranlık serisi ( vampir-aşk konulu)
2- adsız çocuk (çocuk istismarı üzerine yazılmış gerçek bir hikaye)
3-fareler ve insanlar (klasik olmuş kitaplardan incedir. dostluk üzerine)
4- suç ve ceza (en iyi ceza vicdan azabıdır- biraz uzun ilk etapta biraz sıkabilir ama güzel)
5-olasılıksız (bilimkurguya benzer inalnılmaz sürükleyicidir)
6- simyacı ( şiddetle önereceğim kitaplardan)

aklıma şimdilik bunlar geliyor ama çok çabuk sıkılıyorsan, ilk etapta dergi alarak başlayablirisn. ilgi alanına göre alırsın . içeriğinde kısa kısa yazılar olduğu için okuması daha kolay.
bilim teknik
genç beyin
yada tasarım mimarlıkla ilgili gibi birşeylerde olabilir

umarım faydalı olmuştur