Arama

Darth Vader - Tek Mesaj #1

RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2009       Mesaj #1
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Darth Vader
darth vader and boba fett by jmont d7s73xj
Darth Vader and Boba Fett by jmont on deviantART

Darth Vader, Star Wars filmlerinin başlıca karakterlerindendir.
İmparatorluğun gerçek yüzünü yansıtan ve yarı mekanik yarı insan olan Sith Lordu Darth Vader seride gücün kötü yüzünü yansıtan bir karakterdir. Galaktik İmparatorluğun yöneticisi İmparator Palpatine'in (Darth Sidious)üçüncü çırağı olan Darth Vader'ın eski adı Anakin Skywalker'dır. Annesi Shmi Skywalker, karısı Naboo eski kraliçesi Senatör Padme Amidala çocukları ise Luke ve Leia'dır.

Karakter özellikleri ve gelişimi

Darth Vader, en yakınındaki kişinin başarısızlıklarından dolayı gözünün yaşına bakmadan yok edebilecek kadar zalim bir portre çizmektedir. En kudretli güç kullanıcılarından biri olan Darth Vader siyah bir pelerin, pelerini gibi siyah mekanik donanımlarla kaplı zırhı, nefes almasını sağlayan kara maskesi ve kırmızı ışın kılıcı ile Jedi savaşçıları için güçlü bir rakiptir.

Serinin önce vizyona giren son üç bölümünde Darth Vader, seyircinin karşısına tamamen dönüşmüş, gücün kötü yönünü temsil eden gizemli bir Sith Lordu olarak çıkmaktadır. Serinin daha sonradan çevrilen ilk üç filminde ise, Anakin Skywalker'ın güçlerini keşfetmesi ve Palpatine'in de etkisi ile gücün kötü tarafına geçip, Jedi şövalyeliğinden, Sith Lordluğuna geçişi ve Darth Vader ismini alması anlatılmaktadır.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen Finn and Jake; 14 Ağustos 2015 10:58 Sebep: kırık resim olduğundan, resim güncellendi