Arama

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
30 Eylül 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

BUGÜNÜN İŞİNİ YARINA BIRAKMA atasözünün hikayesi nedir bilen war mı

Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir karınca varmış. Çok çalışıyormuş. O sırada Ağustos Böceği kışa hazırlık için hiçbir şey yapmıyormuş. Hergün boş boş vakit geçiriyormuş.

Karınca, Ağustos Böceğin'e bakmış. "Kışa neden hazırlanmıyorsun? Hazırlanmazsan kışın sen donarsın ve en kötüsüde ölürsün." demiş.

Ağustos Böceğ'i, karıncaya hiç aldırış etmemiş ve boş zaman geçire geçire kış gelmiş.

Karınca o kadar çalışmış ki evinde sıcacık oturuyormuş. Ama Ağustos Böceği çalışmayarak kışın dersini almış.

Karıncanın kapısını çalmış. Karınca kapıyı açmış. Karınca kapıyı açar açmaz evden leziz yemek kokuları geliyormuş. Ağustos Böceği, "karıncaya lütfen beni içeri al sana yalvarıyorum!" demiş.

Karınca "Senin bana yarvarman işime yaramaz. Ama bir daha kış gelirse kendin çalışıp ve hak ettiğini alırsın.Zaten ATALARIMIZ ne demiş "BÜGÜNÜN İŞİNE YARINA BIRAKMA!"diyerek Ağustos Böceği'ne iyice bir ders vermiş.

BEN BUKONU HAKKINDA BİR ŞEY DEMİYORUM**ÇALIŞAN KİŞİ BAŞARIYA ULAŞIR**BENİM SÖYLEYECEK BAŞKA SÖZÜM YOK. AMA HEP KARINCA, ARI GİBİ ÇOK ÇALIŞIN.AĞUSTOS BÖCEĞİ GİBİ YAPARAK HİÇBİR ŞEY ELDE EDEMEYİZ..
kaynak