Arama

The_DeViL - avatarı
The_DeViL
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #2
The_DeViL - avatarı
Ziyaretçi
Uzm. Dr. Hasan AKDEMİR
Mah Asarcıklı Cad No:94/A Eskişehir.
Özel Ümit Tıp Merkezi. Kurtuluş

Göz seyirmesi, dilde uyuşma nedenleri
Kanınızdaki bazı maddelerin (magnezyum, kalsiyum, klor vb) kandaki diğer kimyasal maddeler oranlarının bozulduğunda göz seyirmesi sık olarak çıkabiliyor. Bunun haricinde şu dönemde fazlaca karşıma gelen 2 aylık dönemdeki hastalarımda: Multiple Skleroz, Beyinin Ön bölümünde tümör, Beyinsapında damar tıkanıklığı, Beyinsapında damar balonlaşması tesbit etmem de bunlara yönelik mutlaka araştırma yapılmasını akla getiriyor. Hele dilinizin uyuşması da hesaba katılırsa olay biraz daha beyinsapı kısmına doğru kaymaktadır. Öncelik: 1. nörolojiye gidin 2. Şikayetlerinizi aynı burada anlattığınız gibi anlatın . Bundan sonra ben nörolog olarak böyle bir hasta görsem ne yapardım : 1. biyokimya ve kan sayımı tahlilleri 2. kontrastlı beyin MR. Eğer bütün bunlar normal çıkarsa BAEP denilen kulaklara sinyaller gönderilerek beyinsapının incelenmesini sağlayan bir test isterdim ki kliniğimizde haftada 3-4 kişiye yapmaktayız. Bütün bunlara rağmen benim işim gücüm var şimdi bunlara hemen zaman ayıramam diyorsanız günde 2 şişe maden suyu için . Geçmiş olsun.

Prof. Dr. Safiye BİLGİN
Bağdat Caddesi No:318 D:11 K:2 Tibaş Vakfı Apt. Caddebostan Kadıköy İstanbul (İş Bankası üstü)

Merhaba.
Ağrılarınız ataklar halindeyse ve özellikleri de migreni düşündürüyorsa migren de olabilirsiniz ancak başka bir olasılık açısından da değerlendirilmeniz gerekir. Bir nöroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.
İyi günler.
Son düzenleyen Safi; 3 Mart 2018 17:06