Arama

Hayata Dair - Tek Mesaj #1573

reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
30 Ekim 2009       Mesaj #1573
reyan - avatarı
Ziyaretçi
Sensizliğin Sen Hali
Yokluğunvirgs bıçak gibi ikiye bölüyor yaşama dair bütün olasılıkları. Gül dermeyi kurarken düşlerim şafağınavirgs takılıp kaldı yüreğim dikenlerin oltasında. Kelimeler tükendi dilimde. Cümlelervirgs kurgusuzvirgs kuralsız ve darmadağınık. Hükmü yok... Anlamı yok beklemenin. Çaresiz bekleyişlerin tavında demini aldı hasret ve alışmaya çabaladıkça alıştım. Alışmak hala acı çekmeksevirgs alıştım yokluğuna. Şimdi sensizim. Acılarına alışmışlığımvirgs yokluğuna katlanmışlığımdır artık tek dayanağım. Sevdaya dair ne varsavirgs keşkelerin kaygısıyla pişmanlığı kusmakta ve yüreğim hala sana gitme diyememenin kesiğini kanamakta...
Gecevirgs gözlerinin derinliğinde yitip gidiyordu. Ve benvirgs gözbebeğine yansıyan bakışlarımdavirgs bir adamın ancak bu kadar sevebileceğine şahit oluyordum. Bir çift siyah gözün zeytine çalan kıvrımlarında yakalıyordum bakışlarını ve bir kadının ancak bu kadar sevebileceğine şahit oluyordum bir adamın.
Bir rüya kadar yakınında da olsan kirpikleriminvirgs bir o kadar da uzağındasın biliyorum gerçeğinin. Olmuyor... Yokluğunun hesabınavirgs an be an ömrümden günler çalınıyor. Yokluğuna alışmaya çalıştıkça her şey sana benziyor. Sesinin ritmini kaybedince kulaklarımvirgs herkes senin gibi konuşuyor. Duyduğum her sözvirgs senin lügatinden çalınmış gibi... Kokunvirgs çiçeklerin teninde gezinmekte. Cemalinvirgs ayın cemalinde gizlenmekte. Bütün kainatvirgs sana bezenmekte ve her şey sana benzemekte...
Yeter ki gel... Sayfa sayfa yırtıp atacağım hayatımın senden önceki yaşanmışlığını. Yaşamadım sayacağım.
İnan umurumda değil. Payıma düşen rol neyse oynamaya razıyım. En melodram sahnesini oynamaya razıyım hayatın. Yeter ki ödülü sen ol. Yeter kivirgs sana kavuşmamın diyeti olsun içine hapsolduğum bu kasavet. İnan her şeye razıyım.

Acıya Acıda Buldum İlacı
Zaman dilsiz... Zaman kimsesiz... Bekleyeni olmayan bir liman şehri... Rıhtımında unutulmuş durgun bir deniz... Zaman önemsiz şimdi... Ardında hiçbir iz bırakmadan gidenler gibi... Gidip de dönmeyi unutanlar gibi...
Yaşamak neler de öğretiyormuş insanavirgs durup düşünüyorum yorgun aklımla. Gidenlervirgs arkalarına bıraktıkları... Yıkılmak sonra gidenlerin ardısıra ve alışmak onların yokluğuna. Alışmaya alışmakvirgs unutmaya alışmak ve özlerken gülümsemeye alışmak... İçin acısa da... Parçalansa da kalbinin kristalleri...
Gülümseyerek geçmek hatıraların kirpik uçlarından...

Bir başka seviyorum artık sessiz gecelerin kokusunu. Soluğum kesilircesine içime çekiyorumvirgs yanmıyor artık genzimvirgs sızlamıyor kalbimin direği. Alışıyorum gün geçtikçe yalnızlığa. Geçmişi geçmişte bırakmaya... Yalnızca kendimin olmaya alışıyorum zamanla.

Bir çınar gibi şahit oldum devrilen yıllara. Acılar çektim kuytusunda zamanın. Bir zehir gibi içtim gecelerin kahrını. Alıştım sonra acı çekmeye. Acıya acıda buldum ilacı ve iliklerime kadar uyuştum. Hissizleştim hislerime karşı. Yeni alışkanlıklar edindim. Unutmayı öğrendim unutulduğumu anlayınca. Beklememeyi öğrendim gidenler gelmeyince ve sarı benizli mevsimlerde kalmayı öğrendim
.