Arama

Orhan Kılıç - Tek Mesaj #3

_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
7 Aralık 2009       Mesaj #3
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
"Şöhret Beni Bozmaz"

Sağır oda'nın aras dağlı karekterine başarıyla hayat veren orhan kılıç hem oyunculuk yeteneği hem de yakışıklılığı ile zirve yolunda hızla ilerliyor.Almanyada doğup büyüyen ve tesadüfen Türkiye'de oyunculuğa başlayan orhan kılıç kendinden emin.Şimdiden,daha uzun süre gündemde kalacağının sinyallerini veriyor:

Özgeçmişinizi öğrenebilirmiyiz?

19 Ekim 1974de almanyada doğmuşum.Gülhanım ve Ahmet Kılıçın en küçük çocuğuyum.32 yıldan beri bu dünyanın ışığını süzmekteyim.Alman vatandaşıyım.2 yıl önce tatil içn Türkiye'ye gelmiştim.Kısmet böyleymiş.Burada,adını vermek istemediğim biriyle tanıştım.Sinemayla uğraşıyordu.Bana burada kalırsam çok iş yapabileceğimi söyledi,kaldım.Bu nedenle çok şanslı olduğuma inanıyor,yatıp kalkıp ALLAH'a şükrediyorum.

Almanyada ne yapıyordunuz?
Almanyanın en büyük okullarından biri olan berlin sanat akademisinde eğitim gördüm.Ufak tefek roller kaptım,bir filmde oynadım.Daha yolun başındayım ama söylemeden de geçemeyeceğim;Rol aldığım ilk tiyatro oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülü kazandım.

Sağır Oda'dan nasıl teklif geldi?
Beni aradıklarında boğazda balık tutuyordum.1-2 gün kalmıştı almanyaya dönmeme.Kafamdaki tüm soruları,kuşkuları sordum.Verilen cevaplardan tatmin oldum ve teklifi kabul ettim.

Dizideki Aras Dağlı karekteri ile aranızda benzerlik varmı?
İkimizde idealist insanlarız.Aras,Türk istihbarat biriminin yetiştirdiği en iyi elemanlardan biri.Çok donanımlı.Vatanını her şeyden çok seviyor.Benim gibi.
Çok iyi dans ettiğinizi öğrendik Gülümseme
Şov yapacak kadar ii bilirim dansı.Almanyada,Kübalı arkadaşlarımdan öğrendim.
Hayranlarınız diziden sonra peşinize düşmüştür
Geçenlerde bir arkadaşımla Ortaköy'e çorba içmeye gittik.Döndüğümüzde arabamın camında bir not kağıdı.Bir kadın numarasını bırakıp "lütfen beni ara"yazmış.Hiç işim olmaz tabi.

Şöhret aşk hayatınızı etkiledi mi?
Şöhret umurumda bile deil.Beni bozmaz.Mesela Etilerde asla oturmam .Adımın medyatik isimlerle aşk dedikodusu karışmasınıda hiç istemiyorum.
Sokakta kız arkaşınızın elini tutup rahatça dolaşabilir misiniz yani?
Tabii.Hemde gururla.Hayranlarım üzülecek diye bir korkum yok.Yüzlerce kadınla da uğraşamam zaten.

Çapkın mısınız?
Çok çapkınım.Her şeyi yaşadım,tattım.Artık uslandım.

Birlikte olacağınız kişide ne ararsınız?
İlk önce asil,hanımefendi ve ağır olacak.Sonra,benimle çocuk gibi ilgilenmesi lazım.Ve çok dağınık olduğum içn beni çekip çevirmek zorunda.

Evliliği hiç düşünmedinizmi?
Hiçbir zaman evliliğe kendimi hazır hissetmedim.Kimseye de evlilik teklif etmedim.

Nasıl bir sevgilisiniz?
Tatlı dilliyim öncelikle.Bana kızsalar da "bu adamın tatlı dili içn değer"diyorlar.Gülüşümle,hareketlerimle,karşımdaki ne olan sevgimle onu mutlu ederim.

Türk ve Alman kızları arasında fark varmı?
Türk kızının yeri bambaşka.Anlatılmaz bu,yaşanır.Mesela alman kızları,cebinizde para yoksa sizi idare ermez.
Günlük yaşamınızda neler yaparsınız?
Tarih hastasıyım.Bilimsel kitaplar okurum.Romanlar hiç tarzım deil.Şimdi de osmanlıca öğreniyorum.

Salsa dergisi muhabiri: Suna Akyıldız