Arama

ChinaDoll - avatarı
ChinaDoll
Ziyaretçi
18 Temmuz 2006       Mesaj #1195
ChinaDoll - avatarı
Ziyaretçi
Dostluk Mu?

İnsan herşeyi yalnız yapmaya,yaşamaya başladığı zaman dost falan aramıyor kendine.Kendi kendine yetiyor her zaman.Sohbet edeceği zaman buluyor nasıl olsa birini.Dertlerini kendi çözüyor nasıl olsa.Dinletmesinede gerek yok.Karşındaki dertlerini dinlese ne olacak.Gece yatağına girdiğin zaman başbaşasın onlarla.Başkası öğrenmiş ne fayda.

Kimsenin kimseye faydası yok.Senin faydan kendine.Bakın etrafınıza en zor anınızda kaç kişi var.Bir elin parmaklarını geçmez.Hem olsa ne fayda.Kendinizi kandırmayın acınız dinmiyor işte.Bencilleşiyor insanoğlu.Kendini düşünüyor artık.Bana dokunmayan yılan meselesi.En güzel gününüzde mesela doğum gününüzde yanınızda olan insanlara şöyle bir bakın.Hangisi zor anınızda yardım edecek.Ailenizi bir kenara bırakın.Bir bakın etrafınıza.

Ne kadar çok paranız varsa o kadar çok dostunuz oluyor.Aşklarımız bile maddiyat üzerine kuruluyor.Para olmuş insanın tek gerçeği.İnsanlar ölüyor onun uğruna.Paran varsa dostun var yoksa yalnızsın.Ben yalnızlığı seçtim kafamı dinliyorum züğürtçe...