Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bedlaq bu konuşmam sana... bak şimdi tek tek sorularuna cevap vereyim...

1) senin nefes kesilmen kondisyonunun düşük olmasından kaynaklanıyo...yani bunu yenebilmen için iyi bi kondisyon yapman gerekiyo...

2) kilonu da 70 e kadar çıkartırsan fiziğin için daha iyi olur...

3) bi kere futbolda sadece ayak kası bir işine yaramaz... vücüdunun hemen hemen bütün kasları birbiriyle orantılı olmalı... sadece ayak kasıyla sert şut falan çekemzsin... bu kaslarıda rahat geliştirebilmek için her gün düzenli bir şekilde kas geliştirme hareketleri yapmalısın...

4) hocanın gözüne hocanın söylediklerini tam olarak yaparak ve iyi oynayarak girebilirsin... ki bunun içinde yetenek gerekir... yetenekli olduğuna inanıyorsan bu işin peşini bırakma... bu arada benden sana bi tavsiye asla hocanın dediğinin aksinde bir şey idda etmemeye çalış.. unutma sonuçta senin oynayıp oynamayacağın hocanın elinde...

5) kondisyonunu geliştirmek içinde yine hemen hemen her gün düzenli koşu yapmalısın... mesela her gün sabah veya akşam dışarı çıkıp uzun süre koşu yap... ama bunun periyodik olmasına dikkat et... kondisyon başka şekilde gelişmez..

ayrıca forvet adamı çok iyi zıplamalı diye bir koşul yok... genelde her kes gol atmak için mevkisini forvet der... bence bırak mevkini hoca seçsin... sonuçta o bu işin adamı ve ne yapacağını iyi biliyordur...
ben 17 yaşımdayım ve damla sporda oynuyorum... bende kulübe futbol okuluyla başladım ve hoca beni çeşitli mevkilerde oynattı ve en sonunda santrafor da yetenekli olduğuma karar verdi ve beni takıma çıkardı ve iki senedir bu kulüpteyim...
sana tavsiyem kulübe gitmekten asla vaz geçme ve antemanlarını asla askıya alma...

tabi bu arada beslenmede çok önemli......
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.