Arama

nötrino
Yasaklı
27 Ocak 2010       Mesaj #17
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yavru kediye önceden bakmıs birisi varsa yavru kedinin bakımını söylerse sevinirim....

Yavru kedilerin bakımı çok daha zordur ve bu kediciklere itinayla bakılması gerekir.Özellikle annesinden yeni ayrılmış yavru kedicikler anne sıcaklığı ararlar ve bu kediciklerin beslenmeside biraz daha zordur bunun için biberon türü bir nesne ya da steril bir plastik şırınga işe yarayabiliyordur.Ben kedimi bulduğumda ,annesinden yeni ayrılmış ve henüz gözleri açılmamıştı.Küçük bir sepetin içine cam bir şişede,sıcak su koyup ince bir havluyla üzerini örtüyordum ve kediciğim o şişeye sarılarak uyuyordu (Bu yöntem kendi uydurduğum ve başarılı olmuş bir yöntemdir)Periyodik olarak sıcak suyu değiştiriyordum tabiki. Beslenebilmesi için de steril plastik bir şırıngaya ılık sütü koyup avucumda önce sırt üstü yatırıp daha sonra da,baş barmağım üzerinden sütü içirmeye çalışıyordum.Zor oldu ama zorda olsa büyüdü ve şu an 4 yaşında sağlıklı çok şükür.Size önerebileceklerim bunlar Buna benzer yöntemlerle kedinize bakabilirsiniz Ayrıca dediğim gibi yavru kedilerin bakımı çok zordur emek ister bunuda göz önünde bulundurun...