Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
30 Ocak 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi

Alıntı

BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI

Alıntı

ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.

Üstteki mesaja ek olarak:
Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir.