Arama

asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
7 Şubat 2010       Mesaj #10
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Sevgililer Gunu Ruyasi

Gunlerce ne alacagini dusundu. Okuldaki butun oglanlarin pesinden kostugu kiza oyle bir sey almaliydi ki, kiz hediyeyi aldiginda onu ne kadar cok sevdigini, gercekten, bugune kadar selâmlasmalar disinda hic konusmasalar bile askinin buyuklugunu anlasin. Aslinda nelerden hoslandigini bile bilmiyordu. Once ona soyle pahali, goz kamastirici bir mucevher almayi dusundu. Kizlar parlak seylere bayilir, hele mucevherlere... Gozlerinin yesilinde bir tas? Incecik, uzun boynuna isiktan bir cizgi cekecek pirlanta bir gerdanlik?

Geceyarisini coktan geciyordu. Kurdugu hayaller buyuktu ama gercek cok farkliydi. Istese bile boyle bir sey alacak parasi yoktu. Hem zaten kizin boyle seylere ihtiyaci yoktu. Onun icin degisik bir sey sayilmazdi. Peki ama ne olabilir diye dusundu. Ornegin bir giysi mi? Bazi dergilerde, filmlerde oyle guzel giysiler gorurdu ki, hep o unlu oyuncularin ustunden giysiyi cikarir, ona giydirirdi. Uzun boyu, ince, kayar gibi zarif yuruyusuyle hepsinin icinde bambaska olurdu. Hayir, hayir, bir giysi siradan bir seydi. Cok farkli cok ozel bir giysi bulmaksa cok zordu. Yarin ilk isi, eski esyalarin satildigi semte gitmek olmaliydi. Belki orada cok eski, cok degerli, anilarla dolu bir sey bulurdu. Artik kimsenin ilgilenmedigi, belki istese de bulamayacagi turden bir sey. Ne olabilirdi ki? Ah, belki de bir gramofon. Evet, bu harika bir fikirdi. Bir gramofon ve bir plâk. Bir tas plâk.

Uykusu iyice acildi. Acaba bulabilir miydi? Ona kimbilir kac kez kafasinda kurup da soyleyemedigi duygularini anlatacak bir plâk. Eski bir sarki. Eve gidip de gramofonu kurdugunda, plâgi calacak ve elbette her seyi anlayacakti.

" Herkesin sevdigi, herkesin asik oldugu, herkesin pesinden kostugu birine seni seviyorum demek amma da zor," diye dusundu. Sabah erkenden kalkip eskicilerin oldugu semte gitmek uzere yatti. Bir sure sonra uykuya daldi. Ruya perisi ona isiltili cubuguyla dokundu. Onun yureginde, hayati boyunca unutamayacagi bir kipirti oldugunu, bundan boyle onun icin askin bu kipirtinin ta kendisi olacagini biliyordu. Bu cok ozel geceyi unutmamasini istedi ve ona cok guzel bir ruya verdi.

Cocuk ruyasinda ucsuz bucaksiz bir yesillikte kizla dansediyordu. Yerde biraz otelerinde duran eski gramofonda " Sen Icimde Bir Yerdesin" adli tango caliyordu. Kiz hic agzini acmiyordu ama cocuk onun, " Cok mutluyum ve bana beni sevdigini soyledigin icin bu gunu asla unutmayacagim" dedigini duyuyordu. Yesilliklerin icinde donuyorlardi ve cocuk hep " Ne kadar guzel bir gun. Gunesin isiklarinin, bu kadar parlak olabilecegini bilmiyordum," diye dusunuyordu.

Sabah uyandiginda ruyasini oldugu gibi hatirliyordu ve unutmamak icin kendi kendisine tekrarlayip durdu. Acaba ne anlam cikarmaliydi bu ruyadan. O gun Sevgililer Gunu'ydu. Eskicilerin oldugu semte gitmekten vazgecti. Dogruca okula kostu. Kiz geldiginde onun yanina gitti. Arkadaslari ilgiyle ona baktilar. Hic aldirmadan kiza:

" Bugun Sevgililer Gunu, onun icin sana bir sey aldim," dedi.

" Oyle mi," dedi kiz, " ne aldin?"

" Aldim ama veremeyecegim, cunku o bir ruya," dedi cocuk.

" Ruya mi?" dedi kiz. Otekiler, " Ne garip bir hediye, insan bir ruyayi nasil hediye edebilir ki?" diye kendi aralarinda gulustuler.

" Evet, bir ruya," dedi cocuk, " seni cok sevdigimi anlatan bir ruya. Cunku bunu anlatmak icin gercek olan hicbirsey bulamadim. Cok aradim ama oyle bir sey yoktu."

" Guzel bir ruyaymis," dedi kiz. " Bugune kadar aldigim en guzel hediye oldugunu soylemeliyim.

Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....