Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar,

Ben de kronik urtiker hastasiyim. 2 sene bu rahatsizligi cektim, bir suru doktora gittim, tahliller, ilaclar hic faydasini gormedim. Gozum dudaklarim siser vucudumun her tarafinda kizarikliklar olusur ve deli gibi kasinirdim. Turk internet sitelerinde bir suru yazi okudum hic birindeki tavsiyeler de ise yaramadi. Daha sonra bir de yabanci siteleri arastirayim dedim. Buldugum bir bilgide bu hastaligin buyuk bir kisminin tiroid hormonu yetersizliginden kaynaklandigi soyleniyordu. Bunun icin ozellikle bir endokronoloji uzmanina gitmeniz gerekiyor. (dahiliyeye gitmeyin yonlendirmiyorlar) Durumu anlatip test yapilmasini istiyorsunuz, butun troid hormonlariniza bakiliyor. (Bende bir sonuc cikmamisti). Daha sonra ikinci buyuk etken olarak sulfit duyarliligi oldugunu ogrendim. Sulfit denilen sey gidalarda preservatif olarak kullanilan bir koruyucu. Urunun dayanim suresini arttiriyor. Avrupada bir cok besinde kullanilmasi yasak. Fakat bizde bulduklari her yere koyuyorlar. Ozellikle sarapda en cok bulunuyor. Bunun disinda konserve yiyecekler, hazir gidalar (et, tavuk, snitzel,...) , dondurulmus gidalar, konserve urunler (recel, meyve kompostosu, vb...) meyve sulari, lokantalarin salata barlari, vb ...
Arastirirsaniz daha bulabilirsiniz. Bu urunlerden kacinmaya basladim. Daha onceleri 2 gun hap kullanmasam her yerim kizarir dudaklarim gozum siserdi. Fakat 1 ay bu urunlerden uzak durduktan sonra su anda sikayetlerim yok denecek kadar azaldi. bu 1 aylik surenin sonunda ilaci biraktim.1 aydir hap kullanmiyorum. 2 senenin sonunda nasil bir mutluluk anlatamam. Urtikeri olan arkadaslarin bu iki yontemi denemesini oneririm. Gidip bir test yaptirin ve dedigim maddelerden 1 ay uzak durun, cok birsey degil herkesin yapabilecegi birsey, ben bile yaptiysam.
Kesin size yarari olacak diye birsey yok, fakat denemeye deger, herkese saglikli bir hayat diliyorum.