Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
6 Mart 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kiminle evlidir kaç çocuğu vardır

Aydan Şener (d. 1 Mart, 1963), Türk manken, film ve televizyon aktrisi ve 1981 Türkiye güzeli.
Yaşamı

1963 yılında Zonguldak'ın Caycuma ilçesinde doğdu. Bir yaşındayken ailesi ile birlikte Bursa'ya yerleşti. Ortaokul ve lise eğitimini Bursa'da tamamladı. 1981 yılında Türkiye güzeli seçildi. Aynı yıl Miss World dünya güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra, 1983 yılında "Küçük Ağa" televizyon dizisi ile birlikte oyunculuk yaşamına başladı.
Filmleri

• Küçük Ağa (1983) TV dizisi
  • Çalıkuşu (1986) TV dizisi
  • Yeniden Doğmak (1987) TV dizisi
  • Yüzleşme (1996) (TV)
  • Ay Işığında Saklıdır (1996)
  • Bir Aşkın Bittiği Yer (1996)
  • Nice Yıllardan Sonra (1997) TV dizisi
  • Hüznün Yüzü (1997) (TV)
  • Mühürlü Güller (2003) TV dizisi
  • Beni Bekledinse (2004) (TV)
  • Masum Değiliz (2005) TV dizisi
  • Fikrimin İnce Gülü(2007)TV dizisi
Kendi dilinden yaşamı:

1 Mart 1963 de Kilis'te dünyaya geldim. Bir yaşındayken Bursaya yerlestik. Orta ve lise ögrenimimi Bursa'da tamamladım. 1981 yılında Türkiye Güzeli seçildim. Çok kisa bir süre mankenlik yaptım.Oyunculuğa baslamam 1983 de Küçük Ağa dizisiyle gerçeklesti .1983 yılında evlendim.. Daha sonra . . TRT ye ; 90 li yillarda özel T.V lerle dizi ve film çalışmaları yaptım. İki Kız kardeş, Gül ve Diken , Zühre , Gölge Çiçeği , Tutku , Hicran ; Ay Işığında Saklıdır , Kumru , Bir Aşkın Bittiği Yer , Yüzleşme, Hüznün Yüzü , Ah Nalan Ah Nefes Alamıyorum T.V filmleri ... . 1988 yılında dünyaya getirdiğim kızım Ecem hayatımın en önemli varlığı .. 1991 yilinda eşimden ayrıldım.