Arama

hukumran - avatarı
hukumran
Ziyaretçi
27 Mart 2010       Mesaj #13
hukumran - avatarı
Ziyaretçi
Eskiden iyi bir meslekti ama şimdilerde profesyonel olanız bile alacağınız en fazla 1500 lira sanırım çoğu kimseyi kolay kolay tatmin etmeyecek bir alan. İpini koparan grafiker olmuş herkes 3 kuruşa çalışıyor ne yapacağımı şaşırdım o paraya çlışmaktansa işsiz dururum. Bir matbaaya girdim adam 400 lira veriyordu bana bende bir ay durdum hemen çıktım. Çöpçü bile ne kadar para alıyor. Ben fotoğrafçılık ve 3 boyutlu modelleme alanlarına geçmeyi düşünüyorum ama her iki alanda tecrübe çok önemli ene az iki yol tecrübe lazım biraz bir para alabilmek için. Resmen sanayideki tamirciye döndük. Çok kazananlarda var bu işte hadsiz hesapsız para götürenlerde var bizim gibi üç kuruşa talin edenlerde. Valla babm beni kendimi geliştirene kadar bakar diyorsanız bu işe başlayın yoksa bence hiç düşünmeyin bile.
Benide çok kazanan grafikerler cezbetti ama şimdi pişmanım. Msn Sad Ne yapacağımıı bilemiyorum. Ben o paraya çalışamam.Msn Sad Bence çok iyi düşünün piyasayı çok iyi araştırın öyle başlayın. Şunuda hiç unutmayın grafikerlik dünyanın en stresli mesleğidir, bir nokta bile yanlış koysanız milyarlarca litalık malzeme çöpe gidebilir.