Arama

rambo3947 - avatarı
rambo3947
Ziyaretçi
14 Nisan 2010       Mesaj #4
rambo3947 - avatarı
Ziyaretçi
Anne Çocuk Eğitim Vakfı

rambo3947, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara
Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1993 yılında, bilimsel bir araştırma projesinin devamlılığını sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir vakıftır. Vakfın kuruluş amacı anneler ve çocukları eğitmektir, ancak bugün bu amacını aşarak babalara, çocuksuz kadınlara ve ailelere de eğitimler vermektedir. AÇEV'in, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği ile ortak yürüttüğü projeler mevcuttur.
180px Acevlogo magnify clip
Vakfın logosu

anne kareğitim vakfı
Ayşen Özyeğin başkanlığında, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Prof. Dr. Sevda Bekman'ın bilimsel araştırmalarının etkileri sonucunda kurulmuştur. 1982-1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde okul öncesi çağdaki çocukların eğitim durumlarıyla ilgili Bekman, Kağıtçıbaşı ve Diane Sunar tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, Anne-Çocuk Eğitim Programı geliştirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Programın oldukça olumlu sonuçları üzerine, programın yaygınlaştırılmasına çalışılmıştır. Program, 1993 yılında AÇEV ile kurumsal bir yapıya kavuşturdu. AÇEV;
  • Anne Çocuk Eğitim Programı
  • Anne Destek Programı
  • Okul öncesi Veli-Çocuk Eğitim Programı
  • Mezun Anne Programı
  • "7 Çok Geç" kampanyası
  • İşlevsel Yetişkin Okur Yazarlığı ve
  • Baba Destek Programı gibi bir çok eğitim programı yürütmektedir.
"http://tr.wikipedia.org/wiki/Anne_%C3%87ocuk_E%C4%9Fitim_Vakf%C4%B1" adresinden alındı.