Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

meb e dilekce

Sayın ve saygıya değer milli eğitim bakanlığı ve çalışanları 5. sınıftan beri bursluluk sınavlarına giriyorum ve şuan 9.sınıftayım ama benim, sınavların nasıl olduğunu bilen ve söyliyecek bir yakınım olmadığı için bide durumumun iyi olmadığı halde öğretmenlerimin durumumu iyi göstermesinden ve benim yoksulluktan etkilenmemden dolayı bu sınavları kazanamıyorum. Bunların yanında babamın işsiz olması, evdeki huzursuzluklar,kaynak kitaplarımın olmaması kardeşlerimin bir oyuncak yüzü görmemelerini, eğlenememelerini, güzel şeyler giyememelerini her gördüğümde içim parçalanıyor. Ama yinede kendi hakkımla bir Anadolu Lisesi'ni kazandım.Ailemi biraz olsun mutlu edebildim. Onlara biraz olsun umut verebildim.Ama şimdi onlardan uzaktayım ve onları daha çok masrafa koyuyorum, onları daha çok özlüyorum ve bunları hatırlayınca çalışamıyorum. Durumlar böyle oluncada ne kadar kendimi zorlayıp sıksamda olmuyor. Sınavlara giriyorum kötü geçiyor dahada üzülüyorum. zaten bir düzensizlik başladımı ve buna bir dur diyen olmadımı devamı kendiliğinden gelir. Neolursunuz ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN babamında bir işi olsun, bir geliri olsun, sorunlarımız bitsin. Kardeşlerimde biraz sevgi şevkat görsün neolursunuz bir el atın YARDIM EDİN. Yarın yani 02.05.2010 pazar günü yine bursluluk sınavı var ve ben yine girdim.Formu doldurdum ,toplam gelir bölümüne 3000 tl yazdım, hoca onu 4000 tl yaptı. Zaten o 3000 TL'yi babam çalışarak kazanmadı. Amcalarım babama veriyor. Neolursunuz geç olmadan bu yoksulluk büyümeden yardım elinizi uzatın.Adım soyadımMsn Confusederhat CAYLAN ,Kızıltepe doğumluyum,Okulum ve numaram:M.E.F.Y. Anadolu Lisesi