Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, umarım acil cevap yazarsınız.. Yeni doğum yapmış bir anne kedi yavrusunu giysi dolabıma taşımış, geç farkettim, üç yavrusunu aldı ama dördüncüyü almadı. Şimdilik ben bakıyorum. Evde bakımlı ve bütün aşıları tam bir köpeğim var. Kediciğe dışarı atmamak adına bakıyorum. Üstünde çok miktarda pire vardı bulduğumda. pire tozuyla onları yok ettim, ama dün gece üstünde bit yavrusuna benzer sirke gördüm (halk arasında böyle deriz). Bu zamana kadar pire yavrusu görmediğim için bit yavrusu diye tahmin ediyorum. İnce, parlak ve tüyüne yapışık ve tırnağımla kırdığımda çıt diye ses geliyor. Bazı uzmanlar kedide bit olmaz diyor bazıları ise olur diyor. Delirmek üzereyim.Lütfen yardım edin. Kedi 2,5 haftalık kadar. Yavru kedilere ilaç kullanmayın diyorlar. Ben çok huylanıyorum, o yavruyu sokağa atamam, ölür. NE OLUR PİRE YAVRUSUNUN NEYE BENZEDİĞİNİ SÖYLEYİN, en azından onu bileyim. Acil çözümmmmm!! Şimdiden teşekkürler..
He birde 2,5 haftalık yavru kedi kaç günde bir dışkısını yapar. Çişte problem yok ama kakayı 4-5 günde bir yapıyor. Gimpet cat milk kullanıyorum, yemesinde sorunumuz yok.