Arama

Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
24 Mayıs 2010       Mesaj #3
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

dil uyuşmasının giderilmesi için yaplıması gerekenlerin neler olduğunu öğrenmek istiyorum.nevin ağaççanak

Göz seyirmesi, dilde uyuşma nedenleri
Kanınızdaki bazı maddelerin (magnezyum, kalsiyum, klor vb) kandaki diğer kimyasal maddeler oranlarının bozulduğunda göz seyirmesi sık olarak çıkabiliyor. Bunun haricinde şu dönemde fazlaca karşıma gelen 2 aylık dönemdeki hastalarımda: Multiple Skleroz, Beyinin Ön bölümünde tümör, Beyinsapında damar tıkanıklığı, Beyinsapında damar balonlaşması tesbit etmem de bunlara yönelik mutlaka araştırma yapılmasını akla getiriyor. Hele dilinizin uyuşması da hesaba katılırsa olay biraz daha beyinsapı kısmına doğru kaymaktadır. Öncelik: 1. nörolojiye gidin 2. Şikayetlerinizi aynı burada anlattığınız gibi anlatın . Bundan sonra ben nörolog olarak böyle bir hasta görsem ne yapardım : 1. biyokimya ve kan sayımı tahlilleri 2. kontrastlı beyin MR. Eğer bütün bunlar normal çıkarsa BAEP denilen kulaklara sinyaller gönderilerek beyinsapının incelenmesini sağlayan bir test isterdim ki kliniğimizde haftada 3-4 kişiye yapmaktayız. Bütün bunlara rağmen benim işim gücüm var şimdi bunlara hemen zaman ayıramam diyorsanız günde 2 şişe maden suyu için . Geçmiş olsun.

Sen sadece aynasin...