Arama

Ebru Yaşar - Tek Mesaj #4

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Haziran 2010       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Ebru Yaşar

Doğumu: 8 Ağustos 1977
Pop ve arabesk-pop müziği sanatçısı.

Müzik kariyeri

1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. Bu albüm Yaşar'ın istediği başarıyı elde edemiyerek küçük bir etki yarattı Türk müzik piyasasında. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini böylece Türk müzik piyasasında buldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlises'le anıldı ama iki sanatçı da bu türlü yorumları kesinlikle red ettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden bir çok hit şarkılara imza attı, "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" özellikle Türk halkının diline dolanan şarkılar arasındaydı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar, beklenen albümlerinden birini daha piyasaya sürdü. Bu albümün "Yeşillenirim" adlı albümüydü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümü oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet şeklinde "Seni Seviyorum" adlı bir şarkı çıkarmıştır.Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli ve radyolarda en çok istek alan "Eğer" parçasına yeni versiyon oluşturarak hayranlarının karşısına çıktı. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı Kararsızım adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı.

Diskografi

• Bu Sahilde – Çaçan Müzik – 1995
  • Sevenler Ölmez – Çaçan Müzik – 1997
  • Seni Anan Benim İçin Doğurmuş – İdobay – 1999 (CD ekstra parçası "Böyle mi Esecekti?")
  • Aşkımız Buraya Kadar – İdobay – 2003 (CD ekstra parçası "Yeminim Var Remix")
  • Yeşillenirim – Erol Köse – 2006
  • Seviyorum Seni – Avrupa Müzik – 2008
Klipleri

Bu Sahilde
  • Bu Sahilde: Haziran 1995
Sevenler Ölmez
  • Klip Yok.
Seni Anan Benim İçin Doğurmuş
  • Seni Anan Benim İçin Doğurmuş: Şubat 1999
  • Sırtımdan Vurdu: Haziran 1999
  • Yalan: Ekim 1999
Aşkımız Buraya Kadar