Arama

zeynep6 - avatarı
zeynep6
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #96
zeynep6 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba,ben ygs ve lysye bu sene girdim,tek hayalim ve hedefim vardı;boğaziçi psikoloji.sınava çalışma esnasında başka hiçbir şeye yoğunlaşmadım fakat şu an o bölümeme girememe durumunda kendime alternatifler oluşturmaya çalışıyorum.lys netlerim iyi fakat boğaziçi psikoloji için yaklaşık olarak ilk 1000e girmek gerektiği için bir yandan da elde edilmesi hayli zor bir derece.benim hayalim boğaziçinde psikoloji okuyup ardından klinik psikoloji yüksek lisansı yapıp kendi kliniğimi açabilmekti.şu an kafamı karıştıran şu;ben boğaziçinde pdr okursam gene klinik psikolojide yüksek lisans yapıp kendi kliniğimi açabilecekmiyim?boğaziçi üniversitesi benim en büyük hayallerimden biri olduğundan,boğaziçi psikolojiyi kazanamasamda boğaziçi pdr ye mi gitmeliyim,gidersem hayalini kurduğum şeyi yapabilirmiyim,yoksa başka bir üniversitede psikolojimi okumalıyım?cünkü boğaziçi diye pdr okuyup ardından rehber öğretmenlik yapmak istemiyorum,benim istediğim çalışma alanı tamamen yüksek lisans eğitimi alıp bir danışma merkezinde yada klinikte hizmet vermek üzerine.yardımcı olursanız çok sevinirim.