Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

boyum 1.73 yaşım 18 babamın178 annemin 160 devamlı spor yapıyorum 5santim uzarmıyım

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

17 yasındayım boyum 1.60kadar sizce normalmi

Alıntı
salsa adlı kullanıcıdan alıntı

ben 15 yaşındayım boyum 1 48 kısayım ne yapmalıyım ve de kaç santim olurum 20 yaşına kadar cvp bekliom

Basketbol oynayın, fast food beslenme yerine protein ve vitamince zengin beslenin.
Kişiye göre değişse de boy uzaması 21-22 yaşlarına kadar devam edebilir.
İnsanlarda boy, büyük ölçüde genetik faktörleriniz tarafından belirlenir. Ancak çoğu kişide etkisi görülebilecek yöntemlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi hormon tedavisidir ve hastanelerde uzman doktor denetiminde yürüyen en az 1 yıllık bir tedavidir. Sigortaların özel durumlar dışında karşılamadığı bu tedavi pahalıdır.
Bunun dışında spor, özellikle basketbol, düzenli beslenme, yapılan tahliller sonucu beslenmenizin uzmanlarca düzenlenmesi ve gerekiyorsa vitamin takviyesi boyunuzun uzamasına katkı sağlayacaktır. 18-21 yaşlarına kadar boy uzayacağından ümitsiz olmayın derim. Ayrıca en önemlisi, kendinizle barışık olun. Eğitimde ya da çeşitli alanlarda başarılı olursanız, boyunuz ya da fiziksel görünümünüz çok da önemli olmayacaktır.
Son düzenleyen Safi; 19 Kasım 2018 15:49