Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2010       Mesaj #125
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
daha önce sormuştum ama herhalde sizin eşleriniz çifte vatandaş,ondan sizde nikah işlemlerinde sorun çıkmadı.ama ben yine sorumu aktarıyım,belki bi bilen çıkar yoksa ankara konsolosluğa gidecez nikahdan önce bir sürü para ve zaman kaybı.bide düğün günü gününe denkgetirmek.hemde baya uğraştıracaklar yine randevu al ve benim belgelerde fransızcaya cevrilmesi gerek.......
bu çok dilli evlenme ehliyeti yada izni ,evlenebilir belgesini bilen varmı acaba??nerden nasıl alınacak?fransız belediyesi sadece fransızca evlenme ehliyeti veriyor ve turkiyedeki belediye bunu kabul etmiyor evlilik için.noterden bile çıkartsan yinede dış işleri bakanlığı yada valilik onayı istiyor.o onay içinde konsolosluktan evlenme ehliyeti gerekiyor.şimdiden Allah razı olsun.bütün evlilik yapanlar Allah mesut etsin kardeşler, vize işlerindede vallahi Allah kolaylık versin.vize almak zor değilde o işlemlerle uğraş,günleri birbirne denkgetirmek,bide dosyaları işlemleri ne yapman gerektiğini tam olarak bilmemek,maddiyat,stress.harbiden çok zor