Arama

işletim - avatarı
işletim
Ziyaretçi
24 Ağustos 2010       Mesaj #11
işletim - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar kımse bılıp bılmeden konusmasın bn işletme mezunuyum 3 tane yabacı dılım var ingılızce , rusça , almanca.Evet kendımı gelıstırdım bılgısayar ve programcılık hakkında kendıme yeteri kadar donanım kattım ancak inanın ki turkıyede ıs bulmak zor zaten yabacı ulkelerde calısmak ayrı bır zorluk ıcerısınde.İşsiz degılım 5 senedır calısıyorum ancak yukselmek bubolumde cok zor dusuk ucret ıle calısıyorum hacettepe itü odtü okuyaacksanız işletme okuyun ıse alırken bakıyorlar cunku tabıkıde bunun yanında yabancı dılınıze fılan da bakarlar.Benim suankı aklım olsa uluslararası ilişkiler yada kamu yönetimi okurdum bu bölümleri bitirdiginizde kamu(devlet) alanında rahatlıkla iş bulursunuz bugune kadar internet sayfalarında o kadar dil döktüm ama dinlemeyen arkadaslarımız işletme mezunu olarak boşta kaldılar.Yinede sizin kararınız ben bile kendımı gelıstırıp 3 yabancı dil ile zor iş buluyorsam siz kendınızı dusunun.Binlerce iktisat işletme mezunu var bu ulkede.Doydu artık turkıye nerde iş bulcak bu kadar mezun ? Yeterli kapasıteye ulasanlar ancak iyi iş bulurlar bunu unutmayın tekrar soyluyorum bireyin kendısını gelıstırmesi kolay degil karar sizin...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.