Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #34
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Ad:  dijital_fotografcinin.jpg
Gösterim: 182
Boyut:  27.0 KB
Yayınevi: Alfa Yayınları
Kategori: Fotoğraf
Baskı Tarihi: Mayıs 2008
Basım Dili: Türkçe

"Diyelim ki sizinle beraber bi çekime gittik ve bana 'Flaş kullandığımda, resmini çektiğim kişinin arkasındaki fon siyah oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?' diye sordunuz. Size flaş oranları ya da flaş senkronizasyonu ve arka perde senkronizasyonu hakkında ders vermem. Bunun yerine sadece 'Deklanşör hızını saniyenin 1/60'ına düşür. İşe yarayacak.' derim. İşte bu kitap da tamamen böyle: Sizinle çeklime çıkacağız ve sorularınızı yanıtlayacağım, size önerilerde bulunacağım ve benim bildiğim sırları ayunı bir dostla da yapacağım gibi sizinle paylaşacağım -bütün o teknik açıklamaları ve fotoğrafçılık jargonunu kullanmaksızın.

Her sayfada fotoğrafçılığınızı ileri götürecek sadece bir tek kavram işleniyor. Her sayfayı çevirdiğinizde işlerinizi bas-çek fotoğraflardan galerilere asılacak baskılara dönüştürecek olan profesyonel başka bir ayarı, aracı ya da hileyi öğreneceksiniz. "Kabul edilebilir" görünen kareler çekmekten ve fotoğraf dergilerine bakarak, "Neden benim fotoğraflarım da böyle durmuyor?" diye düşünmekten bıktıysanız, bu kitap tam size göre.