Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #86
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bakın arkadaşlar Türkiyede futbol ne yazık ki hikaye.burası Türkiye , İspanya Almanya vs gibi ülkelerde futbola çok önem verilir.Eğer bu konuşulanlar o ülkelerde olmuş olsaydı tamam hırslanın çalışın ilerde ciddi derecede görüceksiniz futbolculuğunuzu iyi kulüplerde oynayabilirsiniz derdim.Türkiye de harcanırsınız.Evine et balık vs götüremiyen bir çok futbolcu arkadaşım var burada.Mesela Almanyadan örnek veriyim.Geçmişten beridir onlara PAnzerler diyoruz.Her yerleşimde amatör kulüpler ve iyi yetiştiren hocalar var.Paralar doğru şeylere harcanıyor.onlarda gençler çok değerli,Bundesliga kulüplerinde en az 10 ar tane gözlemciler var . amatör Alman futbolcuları izliyip rapor çıkarıyorlar.En basitinden Mesut özil örneği gibi biz çıkaramıoruz böyle futbolcu.bizde amatör kulüpte oynarsan çok şanslı isen görülürsün.yani futbola başlıyacak kişiler bir daha düşünsün 18 yaşındayım inanılmaz derecede futbolcu olmak istedim hala da istiyorum amatör kulüplerde oynadım olmadı.Türkiyede futbolcu olmak istiorm diyecekler iyi düşünsünler ...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.