Arama

nötrino
Yasaklı
21 Eylül 2010       Mesaj #21
Yasaklı
Yukarıda çocuk katliamından bahsetmedim ve bu katliamı da savunmadım Böyle bir söylemim olmadığı halde Bu çıkarıma nasıl ulaştınız ilginç!? Her cümleyi kendi kendinize, kendi bakış açınıza göre yorumlayıp olmadık yerlere çekip duruyorsunuz O çocuklar zati imtihanda değiller inançlı olsun ya da olmasın ahirette de hesaba çekilmeyeceklerdir o çocukların sorgusuz sualsiz cennete gidecekleri bildirilmiştir savaşları çıkaran insanlardır, bu masum çocukların katledilmesine neden olan da yine insanlar ve bu insanlar da bunun hesabını Allah'a hesap gününde ödeyeceklerdir Herşey Allah'ın ilmi hikmeti ve bilgisi dahilindedir

Kişilerin yaşam şekilleri üzerinde Çevresel faktörlerin, dünyevi şartların etkisi yoktur demedim dikkatli okuyun o cümlede neden bahsettiğim hakkında en ufak bir fikrinizin olmadığı belli oluyordur inanç doğrultusunda ki imtihandan bahsediyorumdur ortaya konan yol belli herşey açıkca bildirilmiş bu konudaki eşitlikten bahsettim inanan da inanmayan da önlerine konulan yol açısından eşit imtihan şartlarına sahipler;kişilerin yaşadıkları koşullar, davranışları, karakterleri olarak değil onların eşit olması zati mümkün değildir Ama inanç farklı bir olaydır Bir papaz hayatını hangi inançta geçirmiş olursa olsun ufak bir vesileyle Allah gözündeki perdeyi kaldırdığı an o papazın imana gelmesi yaşamına müslüman olarak devam etmesi ya da o şekilde ölmesi hiç de mantıksız değildir Burada papaz sahip olduğu inanç doğrultusunda ve eski bakış açısıyla müslüman oluyor değil; Allah gözündeki perdeyi birden kaldırıp onun gerçeği görmesini sağladığı için müslüman oluyordur anlayamadığınız nokta da bu Aynı şey bir müslüman içinde geçerlidir kimsenin yarın ne olucağı belli değildir Bunları hiç kimse garanti edemez ve bilemez ingilterede hristiyan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olsaydım büyük bir olasılıkla hristiyan olarak yaşamımı sürdürüp o şekilde ölüp cehenneme gidecektim dediğiniz gibi Ama ben inancım ne olursa olsun gerçeği arıyorsam, içimde bu yönde itici bir güç varsa, kafamda sorular oluşmuşsa ve ben bu sorulara tarafsızca şartlanmadan cevaplar arıyorsam Rabbimin de dilemesiyle mutlaka araştırır gerçeği bulur müslüman olarak kazananlardan olurdum Bu söylediğim dünyanın heryerinde her an yaşanabilen gerçek bir tesbittir sizin söyleminizin tam aksine din değiştirip müslüman olanların sayısı her geçen gün daha da artıyordur Ama gerçek ve kabul edilmesi kesin olan tek şey müslüman olmayan birinin ne olursa olsun cennete gidemeyeceğidir Çünkü Müslüman olmayanın hiçbir iyiliğinin değeri olmaz.Bunlar bilinen gerçekler Bu da açık ve seçik olarak kuranda ayetlerde bildirilmiştir.

(Kâfirlerin iyi ve faydalı işleri fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu küller gibidir. Âhirette o işlerin hiç faydası olmaz.) [İbrahim 18]