Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"ingilterede hristiyan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olsaydım büyük bir olasılıkla hristiyan olarak yaşamımı sürdürüp o şekilde ölüp cehenneme gidecektim dediğiniz gibi..."

"Allah gözündeki perdeyi birden kaldırıp onun gerçeği görmesini sağladığı için müslüman oluyordur anlayamadığınız nokta da bu"

Madem ingilterede doğduğunuz zaman hristiyan ölüp cehenneme gidicektiniz büyük ihtimalle bunu kabul ediyorsuuz, madem Allah ancak gözündeki perdeyi birden kaldırınca insanlar Müslüman olabiliyor, o zaman Müslüman olmak da bazı kişilerin elinde olan birşey değilmiş, inanmayanların gözündeki perdeyi Allah kaldırmamış ki o kişiler bütün ömürlerini inançsız geçirmişler sizin kendi yazdığınıza göre..Hem şartların eşitsizliğini kabul ediyorsanız, inanç konusunun da bundan ayrı tutulamayacağını bilmeniz gerekir, neden özellikle o konuyu ayırıyorsunuz. Bir de Müslüman olmayan birinin yaptığı tüm iyilikler nasıl ve neden geçersiz oluyor, bunu açıklayabilir misiniz, belki sizin en zor gününüzde elinizden tutup yardım eden bir Müslüman değildi, neden bunlar geçersiz olsun ? Çıkar gözetmeden, öbür dünyayı düşünerek değil, yalnızca içinden gelerek iyilik yapan birinin iyiliği bence çok değerlidir, sizce neden değerli değil, neden bunların hiç bir önemi yok..