Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Ekim 2010       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

lütfen cevap verin Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir

Alıntı

arkadaslar bnde bulamadım Msn Sad( bna yardım ederseniz sewinirim GÜZEL SANATLAR İÇERİSİNDE KULLANILAN MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR???? yardım edersenız sewınırım Msn Sad(

Alıntı

güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir

Alıntı

yha güzel sanatlarda kulanılan malzemelrin özelilleri ???

Alıntı
öle böle adlı kullanıcıdan alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini yazabilir misiniz acabaa?

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
  • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
Baskı Malzemeleri:
Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça