Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğitimin en iyi gerçekleştirileceği yer aileidir. insanlar temel değerlerini yeni nesillere aile aracılığı ile aktarır. çocuğun eğitimi herşeyden önce temel ruhi ihtiyaçların karşılanmasına bağlıdır. bunlar sevgi, disiplin ve özgürlüktür. ailenin önemi insanın hayatının ve eğitiminin dayandığı temel kurum oluşundan ileri gelmektedir. bu yüzden eğitimde ailenin önemi kuşkusuz ki bir adım önde gelmektedir. yeterli dercede ilgi sevgi gören çocuklar her türlü bilgi ve beceriyi daha kolay kavrarlar. geleceğin çocuk gelişimcisi olarak eğitimde okulun ve ailenin uyum içinde çalışması gerektiğini savunuyorum ama ailenin biraz daha önemli olduğunu belirtmek istiyorum. çünkü çocuğun bedensel, ruhsal, zihinsel, ve sosyal gelişimi sevgi dolu, sıcak bir ortamda yetişmesine bağlıdır.böyle bir ortamı sağlayan ilk ve temel kurum şüphesiz ailedir. biz aileyi savunuyoruz ve kesinlikle aile Şahsen benim ailem bana okulun verdiği şeylerden çok daha fazla şeyi verebiliyorlar albert einstein gibi önemli biri okuldan aptal çocuk diye atılmış ailesi(annesi) ise onun önemli biri olmasını sağlamış.Christy Brown(sol ayağım adlı kitap yazarı) felçli ve konuşamaz hareket edemezken annesi sol ayağıyla resim yapmayı yazı yazmayı müzik aleti kullanmayı öğretmiş?bunları inkar ederseniz ne diim##SeLMaN##