Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2010       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Misafir, Nötrino ve Köksal. Benim adim Ömür Almanyadan yaziyorum.
Dokuz yildir Almanyada yasiyorum 31 yasindayim.Mesajlarinizin hepsini okudum. Özellikle Misafir arkadas cok güzel yazmissin. Seninle sahsen tanismak isterdim Böyle seyleri sorgulamaya cesaret eden ve ayni zamanda akilli insanlara pek rastlanmiyor. Cesaretle derken birakin baskalari tarafindan ´sen kafir misin nasil konusuyorsun ´ diye asagilanip hatta tehdit edilmeyi insanlar bu ikilemleri kendi iclerinde dahi yasasalar yasadiklarini negatif bir yaklasimla sorgulamaktan kaciyorlar yada cekiniyorlar cünki Allahi sorguladiklari anda kendilerini ona ihanet etmis hissediyorlar. Demek istedigim tek tarafli bakiyorlar. O yüzden onlarla tartisilmiyor. Yazdiklarinin hepsine katiliyorum ve demek istedigini cok iyi anliyorum Son bir yildir yasadiklarim beni de senin gibi yasagimiz dünyayi sorgulamaya itti. Neyse bu konu cok derin ve genis hatta o kadar derin ve geniski ne dibini görebiliyoruz ne de ucu bucagini. Ben kendi yasadiklarimi, tecrübelerimi, aklimdaki sorulari ve cevaplarini sizler ile paylasmak ve özellikle Köksalla tartismak isterim. Müslüman miyim degil miyim bilmiyorum. Kimseyi ne dine yöneltmeye ne de dinden cikarmaya niyetim yok sadece huzuru ariyorum.