Arama

ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
31 Ocak 2011       Mesaj #31
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba bende yaklaşık bir yıldır bel ağrısı var yani kalçarım da bir ağrı var daha çok sol tarafta
ve sol bacağıma vuran bir ağrı ilk başladığında gittiğimde pek birşeyim olmadığını söylediler
ama ağrılarım artarak devam etti ayakta 5 dakikadan fazla duramıyorum çok kısa yürüyebiliyorum
yeni tomografi çektiler ve
L3-S1 LOMBER BT
lordoz düzleşmiştir
1. L3-4 ve L4-5 düzeylerinde tekal keseyi silen ve nöral foramenleri daraltan diffüz anüler
bulding mevcuttur.
2.L5-S-1 diskinde nöral faromenlerin alt kesimlerini daraltan ancak anlamlı tekal kese basısı
oluşturmayan diffüz anüler bulding tespit edilmiştir.
denmiştir.
ne örnerisiniz nasıl tedavi olabilirim egzersiz işe yararmı kremler veya korseler, ilaçlar
işe yarar mı etopan 500 ve thiospa 8 verilmiştir.
sonr bir fizik tedavi uzamnına gittim bana egzersiz programı ve gün içerisinde uymam gereken hareketler ve
istirahat verdi baya iyi geldi agrılarım düştü ama en ufak iş girişimimde veya yürümeye kaldığımda agrılarım
geri geliyor...
ne yapmalım kremler korseler işe yarar mı? şimdiden teşekkürler....

Öncelikle doktorunuzun verdiği tedaviye devam etmelisiniz, egzersiz eğer düzenli şekilde devam ederseniz büyük ölçüde işe yarayacaktır, korse ise özellikle kış aylarında faydasını gösterecektir. size en iyi gelecek şey ise bol bol yürüyüştür
yürüyüş sayesinde bel fıtığından kurtulan insanlar olduğunu duymuştum tabi doktor kontrolünden geçmeyi de ihmal etmemelisiniz geçmiş olsun.