Arama

dunkerman - avatarı
dunkerman
Ziyaretçi
2 Nisan 2011       Mesaj #36
dunkerman - avatarı
Ziyaretçi
herkese selamlar...haftalardır belli bir sorunla boğuşuyorum belki buradaki bazı uzman arkadaşların yardımı dokunabilir...
önce sistemi yazıyım:
toshiba A300-20F
4gb ram
intel core 2 duo 6400 işlemci
32bit vista home pre. işletim sistemi
gerisi pek de önemli değil şu aşamada,

sorunum şu belli aralıklarla mavi ekran hatası alıyorum,sürekli aynı kodlu hata gelmiyor,donanımsal olabilceğini düşünerek servise verdim ki garantisi hala geçerliydi,donanımsal bir hata bulamadılar ve yeni bi vista ile teslim ettiler,3 gün sonra bsod(bluescreen of death) yedim yine.bu sefer sürücülerimi güncelledim ve 1 gün temiz temiz kullandım,
bu akşam çat diye yine bi mavi ekran...ve asıl sorun şuan vista açılmıyor,işin kötüsü rescue disk ile bile boot edemiyorum makinayı....winload.exe bozulmuş ya da kayıp hatası veriyor.
safe mode ile denedim..yine mavi ekran...
yakalayabildiğim tek kod 0x0000001...ki bu da zaten boot dosyalarıyla alakalı sanırım...
garanti doldu..servise veremiyorum...rescue disk işe yaramıyor..kalakaldım..aklına fikir gelen?ya da abi şunu da dene bi diyen?
elim kolum bağlı kaldım...bu arada pc'de virüs yok tahminim daha dün system check yaptım bi kaç anti-virüs ile...

vaziyet bu...ne vistaya ulaşabiliyorum ne de boot edebiliyorum...F8 ile açtığım optionlar ise işe yaramıyor...hemen mavi ekranı çakıveriyor.