Arama

tat - avatarı
tat
Ziyaretçi
6 Nisan 2011       Mesaj #3
tat - avatarı
Ziyaretçi
Albert Camus : Önümden gitme, seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme, yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal.
Albert Schweitzer : Kimi vakit sönen hayat ateşimiz rüzgar gibi bir başkası tarafından körüklenerek alevlenir. Ve her birimiz bu ateşi tekrar canlandıran dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi borçluyuz.
Aleksis Kivi : Delilik gençliğin dostu, akıllılık yaşlılığın süsüdür.
Arif Nihat Asya : Bir kimsenin düşmanının düşmanı olması, onu dost edinmeye kafi sebep değildir.
Aristo : dostluk ve hakikat gibi iki iyi arasında hakikati yeğlemek gerekir.
Aristo : dostunun kusurlarını ona yalnızken söyle, başkalarının yanında ise onu öv.
Atasözü : dost sanma şanlı vaktinde dost olanı, dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı...
Balzac : Bencillik dostluğun zehridir.
Balzac : İyi dostluklar temiz hesaplarla kurulur.
Benjamin Franklin : Düşmanına borç verirsen onu kazanırsın, dostuna borç verirsen onu kaybedersin.
Bernard Shaw : Benim en iyi dostum terzimdir. Çünkü ne zaman beni görse, derhal o andaki ölçülerimi alır. Oysa bütün öteki tanıdıklarım benim hala eskisi gibi olduğumu düşünürler.
Bernard Shaw : dostlarınıza bir gün düşmanınız olabileceklermiş gibi, düşmanlarınıza ise bir gün dostunuz olabileceklermiş gibi davranın.
Bias : Düşmanım dost olacağına, düşman olsun daha iyi.
Buda : Başka türlü davranmak açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma.......
C.C. Cotton : Gerçeğin en büyük dostu zaman, en büyük düşmanı tarafgirlik ve en sadık arkadaşı da alçakgönüllülüktür.
Cenap Şehabettin : Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan,hizmetçi arıyor demektir.
Cicero : dostluktan saygıyı kaldıran onun en büyük süsünü kaldırmış olur.
Clebul : dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun.
Dale Carnegie: Başkalarıyla ilgilenmek suretiyle iki ay içinde dostlar kazanırsınız. Başkalarının sizinle ilgilenmesini beklerseniz iki yıl içinde bir dost kazanamazsınız.
Daniel Defeo : Açlık, ne dost, ne akraba, ne insanlık, ne de hak tanır.
Demokritos :Bir akıllının dostluğu tüm delilerin dostluğundan daha iyidir.
Diderot : Tek dostum kitaplarım, tek düşmanım cahil dostlarım.:
E.Hubbard üşmanınız yoksa, dost bakımından da aynı durumda olmalısınız.
G.E.Lessing :Bozulan dostluktan sonraki nefret, meyvelerin en öldürücüsüdür.
Gassion :İnsanların en büyük dostu, zorluklardır. Çünkü onları karşılaştıkları bu zorluklar kuvvetlendirir.
Goethe : Yardıma çağırdığım şey acılardır.Çünkü onlar dosttur ve iyi öğütler verirler.
Goethe : Yeterince dikkatli olup da dostlarımızın yalnızca bize uyan yanlarıyla ilgilensek ve geri kalan yanlarıyla uğraşmasak dostluklar daha dayanıklı ve daha sürekli olurdu.
Hopi Kabilesi :Bir düsman çok, yüz dost azdır.
J. J.Rousseau : dost, onunla birlikteyken gerçekten olduğun gibi görünebileceğin, ruhunun tüm gizliliklerini ona anlatabileceğin biridir. Onunla birlikteyken kendini korumana gerek yoktur.
La Bruyere : Gerçek dostlukta,yaratılışları bayağı olanların alamayacakları bir tat vardır
Lermontov : Daima iki dosttan biri, diğerinin kölesidir.
Machiavelli: İyi askere sahip olunca, insanın her zaman iyi dostları olacağını kim bilmez.
Mark Twain : Cennet ve cehennemle ilgili ileri geri laf söylemek istemem; çünkü ikisinde de dostlarım var.
Mehmet Akif Ersoy: Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası
Mme Dorothe Deluzy: Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır.
Montaigne : dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur.
Napolyon : Gerçek dostlar yıldızlara benzerler. Karanlık çökünce ilk onlar
gözükürler.
Nietzche : Güller , laleler , bütün çiçekler solar . Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır.
Nietzche : Tam dostluk benzer arkadaşlar arasında olur.
Pittacus : Ne dostuna iyi, ne düşmanına kötü de.
Pythagoras : dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz.
Pythagoras : Ufak hatalar için dostunla darılmaktan sakın.
Robert Louis Stevenson : Kendine verebileceğin en iyi hediye iyi bir dosttur.
Senaca : Ömrünü seyahatle geçirenler birçok otelci bulur,ama dostluk kuramaz.
Shakespeare : Aklın bağlamadığı dostluğu, akılsızlık kolayca çözebilir.
Shakespeare : Denendikten sonra dost edindiklerini bağrına bas, ama her ilk tanıştığınla, hemen el sıkışıp dost olma.
Shakespeare : dost yarası yaraların en derinidir.
Shakespeare : Felaket, dost sayısını sıfıra indirir.
Shakespeare : Gece hırsızın, ışık hakikatin dostudur.
Shakespeare : Ne kimseden borç al, ne kimseye borç ver.çünkü ödünç para veren , çok kere , hem parasından olur, hem dostundan.
Shakespeare : Sen benim için, güzel dostum, asla yaşlı olamazsın. Çünkü seni ilk gördüğümde güzelliğin neyse şimdi de öyle görünüyor.
Shakespeare : Zamanın, kime dost, kime düşman olacağı bilinmez.
Uzakdoğu Atasözü : dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.
Victor Hugo : Eski elbiseler eski dostlar gibidir.
Voltaire : Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.
Abdullah bin Abbas : En büyük iyilik, arkadaşına ikramda bulunmaktır.
Adonis:Yalnızlık: tek ağaçlı bahçe...
Agnes Replier : Birlikte hiç gülmediğimiz bir kimseyi gerçekten sevemeyiz.
Ahmet Altan : Öyle zamanlar oluyor ki, en çok yanında olmak istediğin bir an önce gitsin, uzaklaşsın istiyorsun; onun civarında olduğunu bilmek, onu görebileceğini bilmek ve görememek … Bu çok zalimce.
Aristo : Gerçek bir arkadaş , iki gövdede yaşayan bir ruhtur.
Beaumont : arkadaşlığını ispat edene kadar hiç kimse gerçek arkadaş değildir .
Ben Sweetland : Başkasının önünü aydınlatırken kendi yolumuza da ışık tutarız
Benjamin Franklin : Üç kişi bir sırrı saklayabilir, eğer ikisi ölmüşse.
Calvin Coleridge : arkadaşlık, her zaman gölge veren bir ağaçtır.
Cervantes : arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.
Cervantes : Balın varsa, sineğin bol olur.
Cervantes : Kediyle oynaşan, tırmalanmayı göze alır.
Cheyenne Kabilesi : Komşun hakkında hüküm vermeden önce, iki ay onun makosenleriyle yürü!
Chilon size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız.
Cicero : En iyi öğüdü ancak kendine verebilirsin.
Claude Mermet: arkadaşlık kavun gibidir. Neden mi? Bir tane iyisini bulmak için yüzlercesini yoklarsanız da ondan.
Dale Carnegie: Başkalarına kendilerinden bahsetme fırsatı veriniz.
Dale Carnegie: Başkalarının sana nasıl davranmasını istiyorsan sen de öyle davran.
Dale Carnegie: Bırak muhatabın içini boşaltıp döksün. çünkü karşındaki kendi işini, meselesini senden çok daha iyi bilir ve anlatır. Bu konuda ona sualler sor o da cevap versin.
Dale Carnegie:Fikir telkininden vazgeç. Muhatabının kendi fikrini söylemesine imkan ver. Sözün çoğu da onda kalsın.
Dante :Bir irade, kendisinden daha güçlü bir iradeye karşı koyamaz.
Dolores Huerta:Kendinizi bağışlamazsanız başkalarını nasıl bağışlarsınız?
Dostoyevski : Herkesin yolu ayrı.
Eleanor Roosevelt:Kendimizle arkadaşlık çok önemlidir. Onsuz, dünyada başka hiç kimseyle arkadaş olamayız.
Emerson : arkadaşınızın evine sık sık gidin;çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür.
Emille :Arkadaş edinmenin tek yolu, arkadaş olmaktır.
Epiktetos :İnsanları huzursuz eden olaylar değil, olaylar hakkındaki görüşleridir.
Erdal Bilallar: İki kişi tamamen aynı olan bir şeye baktıklarında bile farklı şeyler görebilirler.
Erdal Bilallar: İnsanlara kendini zorla sevdirmen olanaklı değildir.
Erdal Bilallar: İnsanları ne kadar düşünürsen düşün, onlar seni o kadar düşünmezler.
Erzurumlu İbrahim hakkı: Kendimi arıyorum, gören var mı?
Gandi: Zayıflar hiçbir zaman affedemez. Affedebilmek güçlülere mahsustur.
George Eliot :Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi 'Seni seviyorum,' demekten çekinmeyin.
George Herbert:Komşunu sev ama aradaki bahçe duvarını asla kaldırma.
Henry Ornold: Bilge olan kendisine sorar,Kaçık olan başkalarına...
Hint Atasözü :Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan, dünkü halimizden üstün olmamızdır.
J.J.Rousseau : Birlikte ağlamaktaki tatlılık kadar hiçbir şey kalpleri birbirine bağlamaz.
Jacques Prevert :Adamın cenaze törenine niye gideyim ki? Onun benimkine gelmeyeceğine eminim.
Kaşgarlı Mahmut :Ahmak konuk, ev sahibini ağırlar.
Kaşgarlı Mahmut: Bir karga ile kış gelmez.
Keble : Senden iyilere yerini vermesini bil.
La Bruyere : Başkasını övmeyenlere, yerenlere, kimseden hoşnut olmayanlara bakın; bunlar kimsenin beğenmediği insanlardır.
La Rochefoucauld :En cömertçe bağışlanan şey, öğüttür.
La Rochefoucauld :Övgü yağdıranlar, övülmeyi bekleyenlerdir.
La Rochefoucauld :Yeniden başlayan arkadaşlıklar hiç kesintiye uğramamış olanlardan daha fazla özen ister.
La Rochefoucauld :Zeki bir adam ahmaklar meclisinde çok kere ne söyleyeceğini şaşırır.
LaoTse: Bilen konuşmaz, konuşan ise bilmez.
Laotzu: Çok bilenler konuşmaz, çok konuşanlar bilmez.
Lincoln : Herkesi bir defa,bazılarını her zaman aldatabilirsiniz.Ama herkesi her zaman aldatamazsınız.......
Lord Chesterfield: Övülmek isterseniz, alçakgönüllülüğü yem olarak kullanın.
Lyly :Unutma ki ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi vardır.
Mark Twain : arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer.
Marlowe : Beni az, ama uzun sev.
Mevlana : Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakilerin anlayabildiği kadardır.
Mevlana : Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol.
Montaigne : Sen kendini aziz tutarsan başkaları da aziz bilir.
Montaigne : Senin herkesten beklediğin muamele, herkesin de beklediği muameledir.
Montaigne : Tatlı dil, her kapıyı açan sihirli bir anahtardır.
Montesquieu : Mert olmayan bir insanla işe başlamak,sonu gelmeyecek, ya da sonu kötü bitecek bir yola çıkmak demektir
Nancy Astor : Adem eline geçen ilk fırsatta suçu Havva'ya attı.
Nietzche : Kendine inanmayan hep yalan söyler.
Nietzsche : Çok yalnız olan için gürültü bile bir tesellidir.
Nietzsche : Kendi omzuna tırman. Başka nasıl yükselebilirsin ki!
Nietzsche : Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür.
Nietzsche : Sevilmiş olma isteği kendini beğenmişliklerin en büyüğüdür.
Oscar Wilde : Az samimiyet tehlikeli, çok samimiyet de, çok tehlikelidir.
Ovidius : Komşunun tarlası daha verimli, komşunun sütü daha çok görünür.
Ömer Faruk Hüsmüllü : Gerçek dostlar birbirinden uzakta iken de birbirlerinin ne düşündüklerini,nasıl davranacaklarını bilirler.
Platon : Kimseyi küçümsemeyin. Herkesin kendine göre bir değeri vardır.
Richard Wilkins : Eğer siz kendinizi sevmiyorsanız başkası neden sevsin?
Richard Wilkins : Fedakarlık çiçeğin köküdür.
Richard Wilkins : İkiyüzlülük sadece sahibi tarafından görülemez.
Richard Wilkins : Karsınızdakini dinliyor musunuz, yoksa konuşmak için sıra mı bekliyorsunuz?
Romen Atasözü : Biri sizi bir kez aldatırsa suç onundur, iki kez aldatırsa suç sizindir.
Roosevelt : Kendi onayınız olmadan kimsenin sizi küçük göremeyeceğini bilin.
Schiller : Asıl yalnızken yalnız değilim.
Sokrat : Kendi kendini tanı.
Thomas Fuller : Arslan da fareye borçlu olabilir.
Uğur Mumcu : Terk eden terk edilir, ellerini gevşetenin eli bırakılır.
Victor Hugo : Bazı kimseler birbirinden nefret etmeden başkasını sevemezler.
W. Blake : Senin arkadaşlığın çok defa içimi sızlattı, ne olur düşmanım ol, arkadaşlık hatırı için.
Yilmaz Erdogan : Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim.
Erner Erchenbach: Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu.
George Sand :Öyle yaralar vardır ki, deşmemek lazımdır.
Goethe : Hiç kimse, affettiği zaman olduğu kadar yükselemez.
Jackson Brown : Asla birilerinin umudunu kırma. Belki de sahip oldukları tek sey odur.
Kaşgarlı Mahmut eşilmiş yara suda belli olur.
Lessing : Borç almak dilenmekten pek de üstün bir şey değildir
Paul Dickson : Bir toplantıda size karşı olanların sayısı ikiye yükselmişse, toplantıyı ertelemek yapılacak en iyi iştir.
Paul Dickson : Bir sirkin tümünü yönetmek durumundaysanız, palyaçoyu oynamak kolay değildir.
Paul Dickson : Eğer bir problem birçok toplantı yapılmasını gerektiriyorsa, sonunda toplantı yapılması problemden daha önemli hale gelir.
Paul Dickson : Hiç kimseyi dinlemeyen de, herkesi dinleyen de kaybeder.
Paul Dickson : İsçilerine fındık fıstık alacak kadar para verirsen, onlardan da maymun kadar verim beklersin.
Paul Dickson : Kalabalık bir asansör, kısa boylu bir adam için daha değişik kokar.
Paul Dickson : Otuz dakikadan beri tartışıyorsanız ve hala kimin kaybettiğini anlayamamışsanız, kaybeden sizsiniz demektir.
Paul Dickson : Önceki patrona sizin yaptıklarınızı, astlarınızın size yapmalarına asla izin vermeyin.
Paul Dickson : Patron "isterseniz yapın" diyorsa, bu "istemeseniz bile yapın" demektir.
Paul Dickson : Patron olmadan patron gibi düşünmeye kalkma, patron olamazsın.
Paul Dickson : Patronunuzun patronunu, patronunuzun sırtından alabilirseniz, patron olursunuz.
Paul Dickson : Şirket adına gelen mektupları bizzat kendi açan bir patronla çalışılmaz.
Paul Dickson : Toplantı ne kadar uzun olursa olsun, en önemli kararlar son beş dakikada alınır.
Paul Dickson : Uzun dönemli planlama genelde kısa dönemde işe yarar.
Sadi : En zor üç şey vardır: Bir sırrı saklamak, bir yarayı unutmak, boş zamanı iyi kullanmak
Syrus : Başkalarını hep bağışla; kendini hiç bağışlama.
Son düzenleyen Safi; 1 Mart 2016 05:32