Arama

Çağan Irmak - Tek Mesaj #2

pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
10 Nisan 2011       Mesaj #2
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Çağan Irmak

cagan irmak

4 Nisan 1970 tarihinde İzmir'de doğdu. Çocukluğu Seferihisar'da geçti. Ege Üniversitesi Radyo-TV bölümünden mezunu oldu.

Asmalı Konak adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye'ye duyurdu. Sonra 1980'li yılların karışık, gergin ve politik halini anlatan Çemberimde Gül Oya dizisini yazdı ve yönetti.

Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Herşey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam adındaki beş uzun metrajlı sinema filmi ve Çilekli Pasta adlı tv filmi bulunmak üzere, ödüllü kısa filmleri de bulunmaktadır.

Sinema filmleri
Uzun metrajlı filmleri

Çilekli Pasta (2000)
Bana Şans Dile (2001)
Mustafa Hakkında Herşey (2004)
Babam ve Oğlum (2005)
Ulak (2007)
Issız Adam (2008)

Kısa metrajlı filmleri
Bana Old and Wise'ı Çal (1998)

Dizi filmleri
Asmalı Konak
Çemberimde Gül Oya
Şaşıfelek Çıkmazı
Kabuslar Evi
Yol Arkadaşım

Çağan Irmak bir çok projesinde aynı isimlere yer vermiştir. Projelere göre çalıştığı ortak isimler;

Fikret Kuşkan -Babam ve Oğlum filminde başrol -Mustafa Hakkında Herşey filminde başrol -Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde oyuncu -Kabuslar Evi'nde oyuncu -Çemberimde Gül Oya dizisinin son bölümünde yer almıştır.

Çetin Tekindor -Babam ve Oğlum filminde başrol -Kabuslar Evi'nde oyuncu -Ulak filminde başrol

Melisa Sözen -Bana Şans Dile filminde oyuncu -Çemberimde Gül Oya dizisinde oyuncu -Kabuslar Evi'nde oyuncu

Hümeyra -Babam ve Oğlum filminde oyuncu -Kabuslar Evi'nde oyuncu -Ulak filminde oyuncu

Yetkin Dikinciler -Babam ve Oğlum filminde oyuncu -Kabuslar Evi'nde oyuncu -Ulak filminde oyuncu

Cemal Hünal -Ulak filminde Ulak İbrahim -Issız Adam filminde Issız Adam

Melis Birkan -Ulak filminde oyuncu -Issız Adam filminde başrol

Özge Özberk -Babam ve Oğlum filminde oyuncu -Çemberimde Gül Oya dizisinde başrollerden -Yol Arkadaşım dizisinde başrol

Goncagül Sunar -Asmalı Konak dizisinde oyuncu -Çemberimde Gül Oya dizisinde oyuncu -Yol Arkadaşım dizisinde oyuncu -Issız Adam filminde oyuncu

Şerif Sezer -Mustafa Hakkında Herşey filminde oyuncu -Babam ve Oğlum filminde oyuncu -Ulak filminde oyuncu -Kabuslar Evi'nde oyuncu -Asmalı Konak dizisinde oyuncu -Çemberimde Gül Oya dizisinde oyuncu