Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Boşandığım eşime tazminat davası nasıl açabilirim?
3 yıl önce eşimden anlaşmalı olarak boşandım.çocuğuma ve kendime nafaka almadım.ondan sadece kurtulmak istedim.boşanma dilekçemizdede cocuğun ihtiyaçlarının ortak karşılanacağını belirttik.eşimin icra borçları,kredi kartı borçlarını ben kredi çekerek ödemiştim.boşanınca hepsi benim üstüme kaldı.ben özel sektörde çalışıyorum.boşandıktan sonra bulunduğumuz şehirden ayrıldı bursa ya yerleşti.20 gün sonrada evlilik yaptı bir cocuğu var.ilk bir sene cocuğumu aradı yaz tatillerinde götürdü.ama sonraları cocuğumu aramadı kaç kere cocuğunu aramasını üzüldüğünü söyledim fakat aramadı.para istemediğimi sadece arayıp cocuğun halini hatrını sormasını istedim.zaten evliliğimiz süresincede hem bana hem cocuğuma ilgisi yoktu.bosanma sebebimizde içki ve başka kadınlardı.geçen sene bulunduğumuz şehre gelmiş vecocuğum tesadüf çarşıda görmüş.ben senin yanına geleceğim diyerek gitmiş.amcasının oğluyla beraber içmeye gitmişler dönüşte kaza yapmışlar eski eşim gözünü kaybetti bu kazada.ve amcasının oğluna maddi tazminat davası açmış.30 milyon tl.amcasının oğlundan 8 milyonda sigortadan almış.takma göz taktırmış.kızım şu an 14 yaşında ve sınavlara hazırlanıyor.babasının aramayışını çok kafaya takıyor,içine kapanık sessiz bir çocuktur.15 gün önce rahatsızlandı doktora götürdüm.ürtiker olduğunu halk dilinde kurdeşeni dedi.telefon ettim cocuğunun hasta olduğunu aramayışına çok üzüldüğünü söyledim.kontürü olmadığını söyledi bende çağrı yaptığında kendimin arayacağımı söyledim.15gün oldu aramadı çok sinirlendim ve cocuğum için maddi manevi nafaka ve tazminat davası açmak istiyorum napmalıyım oturduğu adresi bilmiyorum nasıl dava açacağım bana yardım edin neolur